7 tipů, jak na záděrky

Záděrky často vznikají kousáním nehtů, dalším mechanickým poškozením (např. při práci) a časté jsou také u lidí, kteří mají suchou pokožku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Na odstranění používejte kleštičky na nehtovou kůžičku

Dnes jsou již k sehnání profesionální kleštičky určené pro odstranění nehtové kůžičky. Kleštičky jsou určené i na odstříhnutí záděrek. Měly by mít pružnou rukojeť a musí být dobře tvarované a ostré.

 

Postup:

 • před odstraněním ruce umyjte mýdlem ve vlažné vodě (myjte je alespoň 4 minuty, tak, aby kůžička na nehtech změkla),
 • ruce pořádně vysušte měkkým ručníkem,
 • dřevěnou špachtlí (kovová je pro kůžičku příliš tvrdá!) zatlačte přebytečnou kůžičku okolo nehtů zpět a zbytek opatrně odstřihněte,
 • pokud je záděrka příliš hluboká, tak jejím odstřihnutím ještě nějakou dobu počkejte (až uschne),
 • kleštičky vydezinfikujte hadříkem namočeným do alkoholu (dejte pozor, ať se u toho neříznete),
 • po odstřižení aplikujte antibakteriální krém, hojivý krém nebo gel (k dostání v lékárnách), pokud byla záděrka hluboká, můžete ji převázat obvazem nebo zakrýt náplastí. Ale na noc obojí sundejte, aby mohla kůže dýchat a lépe se hojit,
 • po odstranění se pokud možno vyhněte domácím pracem (např. mytí nádobí), při kterých by se mohlo nezahojené místo zanítit.

 

2. Při práci používejte rukavice

Ať už děláte cokoli, používejte ochranné rukavice (stačí i jednorázové), ale takové, do kterých nezateče voda. Pokud vám to nevadí, tak ruce před natažením rukavic natřete hydratačním krémem.

 

 

3. Zábaly rukou dělejte 2x týdně

Chystáme pro vás seriál o zábalech, ve kterém naleznete tipy na konkrétní zábaly na ruce. Ruce jednoduše natřete a zabalíte do igelitu a do ručníku, pak můžete odpočívat (třeba i hodinu) a dopřát rukám pořádnou regeneraci.

 

 

4. Ruce natírejte kvalitním krémem a olejíčky

Pokud máte suchou kůži, ruce natírejte hydratačním krémem. Na léčení a jako prevence je také vhodný krém s bambuckým máslem. Zvláštní pozornost věnujte kůžičce okolo nehtů - na tu byste měli mít speciální krém na kůžičku a také olejíček na nehtovou kůžičku, který je nutné pořádně vmasírovat do nehtové kůžičky, nehtů a nehtového lůžka, nejlépe na noc. Též je účinné namáčení rukou do vody s hydratačním krémem (před natíráním) a namáčení rukou do slunečnicového oleje (seženete ho v lékárně) na dobu alespoň deseti minut. Pokud nemáte slunečnicový nebo jiný olej s léčivými účinky, tak použijte dětský olejíček. Můžete ho vmasírovat i do kůžičky a aplikovat na suchou kůži okolo nehtů.

 

 

5. Ruce chraňte před nadměrným teplem i zimou

Teplotní výkyvy pokožce rukou nesvědčí. Proto doma zvlhčujte vzduch a pokud jdete ven, tak nikdy nevyjděte bez rukavic.

 

 

6. Choďte na profesionální manikúru

Zvláště pokud často pracujete rukama nebo trpíte na suchou kůži a vznik záděrek, objednejte se na pravidelnou manikúru. Uvidíte, že profeisonální péče udělá s vašima rukama doslova zázraky. Při každém ošetření si dopřejte i masáž rukou a parafinový nebo jiný zábal s léčivým účinkem.

 

 

7. Dbejte na správnou stravu

Zní to jako klišé, ale pokud se nebudete správně stravovat, tak je veškerá ostatní péče téměř na nic. Strava se na kůži hned projeví - pokud nevypijete alespoň 2l tekutin denně, tak budete mít suchou kůži, a tím pádem bude náchylnější k praskání. Zvláštní pozornost věnujte dostatečnému množství bílkovin (jogurty, mléko, bílé maso, atd.), každý den jezte ovoce a zeleninu. Hojení ran urychluje zinek (obsažený například v krůtím mase, bramborách, fazolích, arašídách, v arašídovém másle, v jáhlách) Pokud se stav vašich rukou nezlepšuje, tak doporučujeme doplněk stravy na nehty.

 

 

Rada na závěr

Pokud chcete mít nádhernou kůži okolo nehtů, naučte se jí spíše zatlačovat, než stříhat. Stíhejte opravdu jen to nejnutnější. Ze stříhání mohou vzniknout různá poranění a kůžička může rychleji vysychat. Používejte jemné mýdlo na mytí ruknou, nejlépe v bio-kvalitě. Uvidíte, že se vám správná dlouhodobá péče o ruce vyplatí!

 

Autor: Klára Valová

 

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace