5 mýtů o kráse

Když jsme byly malé a tvárné, naše maminky nám říkávaly: „Neškleb se, zůstane ti to.“ Když jsme trochu odrostly, děsily nás maminky ještě více, přestože puberta je krušným obdobím sama o sobě: „Nejez tu čokoládu, budeš mít akné. Nemaluj se tolik, ucpeš si póry.“ Řídili jste se těmito radami, nebo jste své mamince nevěřili? Ať už tak, nebo onak. Dnes si řekneme, jaká je pravda.

 

Lidské názory se mění, tak rychle jako plyne voda v řece. To, co je jeden rok pravdivé, je následující rok naprostým mýtem. Jeden rok nám vědci tvrdí, že bychom měli vypít dva litry denně. Druhý rok naopak přijdou s výzkumem, že pití přílišného množství vody není pro člověka zdravé. Pojďme se tedy podívat, jaká moudra nám byla tvrzena a jaká z nich již dávno neplatí.

 

 

Po čokoládě se dělá akné

Cukrovinky, sladkosti a pochutiny, mezi které patří i čokoláda, jsou chutným a rychlým zdrojem energie. Mnohá léta vědci a naši rodiče tvrdili, že po čokoládě se ucpávají póry, což způsobuje tvorbu akné. Nakonec však bylo zjištěno, že cukrovinky nemají žádný vliv na naši pleť, natož na tvorbu akné

        Na druhou stranu je možné, abychom po konzumaci čokolády měli horší pleť. Chuť na čokoládu nás totiž trápí hlavně v době menstruace, kdy se v důsledku hormonálních změn zhoršuje kvalita pleti. 

 

 

Pod make-upem kůže nedýchá

Abychom byli upřímní, musíme říct, že moderní make-upy už jsou tak vyspělé, že naopak pomáhají pleti dýchat. Nic méně je pravdou, že i make-up může přispívat ucpávání pórů, a to pokud jej na noc neodlíčíte.

 

 

Krémy se musí střídat

Mnoho žen si dodnes myslí, že jejich pleť se po čase používání jednoho daného krému na krém zvykne a musí jej proto vyměnit. Jenže ten zvyk je pro pozitivní působení krému právě potřeba. Až si pleť na krém zvykne, pak teprve může působit.

 

 

Řasenka láme řasy

Také se často říká, že řasenka láme řasy a že řasy již nedorostou. Ona to trošku pravda je. Základní pravidlo tedy zní: „Prostě se na noc odličujte.“

 

 

Stříháním ku delším vlasům

Taky vám rodiče říkali, že pravidelným stříháním vám vlasy porostou rychleji. Pravdou je, že se vás snažili donutit stříhat si vlasy. Jediný efekt stříhání totiž směřuje ke zhoustnutí vlasů.

 

 

A co tvrdila maminka vám?

 

 

Autor: Markéta Vlková

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace