Nohy jako v peřince

V botách se můžeme cítit pohodlně, pokud si správně vybereme a budeme o ně "s láskou" pečovat. Některé problémy s obutí lze snadno napravit. Poradíme Vám jak na to!

 

Pečlivý výběr obuvi

Při nákupu bychom si měli položit několik otázek:

 

1. Jsou naše nohy spíše úzké či široké?

Obuv se liší podle šířky nohou. Boty nesmí nikde tlačit (ani ze stran) a už vůbec ne vzadu či na špičce nohou. Špičku bychom neměli vůbec cítit nebo jen minimálně (například u lodiček). Stélka obuvi by měla být vždy o něco větší, než je délka chodidla (minimálně o několik milimetrů). Turistická obuv by měla chodidlo přesahovat minimálně o 1 centimetr

 

2. Máme nějakou vadu nohou? (například ploché nohy, vbočený palec, prsty rostoucí přes sebe)

Pokud máme nějakou vadu nohou, tak nám nejlépe poradí ortoped. Ten nás jistě pošle do prodejny se zdravotní obuví

 

3. Kam budeme obuv nosit (kde se nejčastěji pohybujeme)?

Nejpohodlnější jsou samozřejmě boty nízké, bez podpatku nebo s velice nízkým podpatkem a se zdravotní speciální vložkou. Na druhou stranu - i konvenční obuv může být pohodlná!

 

 

TANEČNÍ OBUV

Pokud se chceme zapsat do tanečních kurzů nebo se chystáme na ples, měli bychom si nejlépe pořídit přímo taneční obuv, kteoru seženeme v prodejně s taneční obuví. Jedná se o velice pohodlné boty na podpatku, které jsou rozlišené i podle druhů tance. Vybrat si můžeme kožené boty, ale i látkové (například ze saténu), které jsou velice efektní, příjemné na nošení a netlačí). Látkové boty ale vydrží o něco méně a hodí se pouze do interiéru. Jejich výhodou je, že si je můžeme nechat přebarvit (pokud se jedná o změnu ze světlejší barvy na tmavou-například z bílých svatebních látkových bot můžeme mít taneční červené či černé boty).

 

 

KONVENČNÍ OBUV

Je dnes nejoblíbenějším typem obuvi, zejména pokud žijeme ve městě a pracujeme v kanceláři. Obuv by měla být nejlépe kožená a to včetně podrážky. Kůže je prodyšná a může se mírně roztáhnout (pozor-při nákupu s tím nikdy nepočítejte!).

 

Při zkoušení obuvi se vždy několikrát projděte po prodejně. Pokud si zkoušíte turistickou obuv, vyzkoušejte si ji i v tlustších ponožkách. Prodavači mnohdy umí poradit, ale nedejte na jejich doporučení, pokud se v obuvi necítíte pohodlně. Chůze by měla být lehká, s měkkým došlapem a boty nesmí nikde tlačit. Zároveň pochopitelně nesmí být příliš volné a už vůbec by neměly padat. Pokud vám boty nepadnou "jako ulité", zajděte do jiné prodejny - nechte si na zkoušení dostatek času.

 

 

Autor: Klára Valová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace