Mladistvý make-up v 8 krocích!

Make-up zakryje řadu nedostatků, se kterými nejsme spokojené: kruhy pod očima, hluboké i jemné vrásky, povislou a unavenou pleť. Máme pro vás make-up v 8 krocích, díky kterému rychle oživíte unavený vzhled a skryjete vrásky, které jsou na obličeji již viditelné - za chviličku nebudou.

 

 

KROK Č. 1: Perfektní hydratace a projasnění pleti

K dokonalému make-upu si pořiďte účinný pleťový krém, který působí proti vráskám, hydratuje pokožku a zároveň pleť projasňuje. Jeden krém byste měla mít na obličej a druhý na oči. Pod oči naneste krém asi ve velikosti hrášku a jen za pomoci prsteníčku. Tím se nebude pokožka zbytečně napínat a vrásky se krásně vyplní. Krém byste měla mít na pleti alespoň 20 - 30 minut před nanesením make-upu.

 

 

KROK Č. 2: Zakrytí červených míst a žilek

Červené žilky skryjete tzv. zeleným korektorem (většinou je zelený). Hodně dobrý korektor rozjasní a hydraguje pleť a vyretušuje nejen červené žilky a červená místa na obličeji, ale i další nedostatky pleti (např. akné). Korektor, ale i make-up nanášejte pouze za pomoci štětců a štětečků (k dostání jsou celé sady). Při nanášení prsty by nemusel být make-up rovnoměrný.

 

 

KROK Č. 3: Zářivá pleť okolo očí

K rozzáření a "otevření" očí budete potřebovat dvě tužky na oči:

 • nejlépe hnědou
 • světlou (zářivě bílou či světle béžovou).

Na horní víčka použijte hnědou tužku a světle šedé či hnědé oční stíny. Černá a příliš tmavé barvy dělají oči zbytečně staršími. Světlá tužka je určena na stíny pod spodními očními víčky a na vnitřní i vnější okraje očí. Oči se zvětší a krásně omládnou.

 

 

KROK Č. 4: Skrytí vad pleti

Na skrytí vad pleti skvěle zabírá klasický světlý béžový korektor. Čím světlejší a zářivější, tím lépe! Pořiďte si takový, který lze použít i na záhyby pleti (pod oči, okolo nosu), a přitom není příliš "hustý" a nezanáší pleť. Měl by být spíše projasňující a lehký. Naneste ho na místa, kde potřebujete, ale opět pouze za pomoci štětečku.

 

 

KROK Č. 5: Projasněná pleť

A teď už je na řadě make-up. Pořiďte si make-up pro váš typ pleti (stárnoucí pleť), který zabírá proti vráskám a perfektně je skryje. Měl by být hydratační a spíše s lehčí texturou (nikoli těžký a hutný). V každém případě musí být projasňující. Pokožka po nanesení přímo "září". Make-up naneste za pomoci štětce. Nejvíce make-upu naneste po stranách obličeje, na špičku nosu a na tváře, kde se i pleť přirozeně leskne. Vaše pleť bude vypadat přirozeně.

 

 

KROK Č. 6: Lehké zmatnění pleti

Lehké zmatnění pleti pak docílíte světlým přirozeným pudrem. Nenanášejte ho příliš, aby se neobjevilo moc vrásek. Pudr nanášejte vždy velice jemným a velkým štětcem, nejlépe z přírodních štětin.

 

 

KROK Č. 7: Narůžovělé tváře

Zdravá pleť je lehce narůžovělá nebo opálená. Na tváře budete potřebovat krémovou červenou tvářenku. Zapomeňte na klasickou tvářenku v pudru, která by zbytečně odhalila linky a vrásky v obličeji. Zeširoka se usmějte a tvářenku naneste konečky prstů na vrchní části tváří. Nakonec tvářenku  zafixujte štětcem - další nanášení udělejte již za pomoci štětce (jinak by se celý make-up opticky "rozbil"!

 

 

KROK Č. 8: Plné rty

Na rty budete potřebovat konturovací tužku, která má spíše krémovou konzistenci (většinou je vysouvací nebo tlustší, než je tomu u klasické konturky). Vhodná je spíše světlá barva. S tmavými tóny můžete působit o několik let starší. Před nanášením použijte balzám nebo hydratační krém na rty a konturavací tužku mějte vždy perfektně ořezanou (pokud příliš změkne, uložte ji na chvíli do ledničky). Po nanesení konturovací tužky můžete použít lesk na rty nebo lesklou/zářivou rtěnku.

 

 

Make-up neumí skrýt všechno - probdělé noci, nezdravý životní styl (alkohol, kouření a nedostatek pohybu na čerstvém vzduchu). Pokud tedy chcete vypadat dobře, věnujte se i zdravému životnímu stylu. Make-up pak bude již jen třešňičkou na dortu!

 

 

Autor: Klára Valová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace