TOP účesy pro mladistvý vzhled

Světoví kadeřníci mají své triky, které používají pro starší klientky, aby omládly - volí správný typ střihu vlasů, ofiny, ale i barvu, ve které žena vypadá mladší. Zkuste okopírovat některé rady profesionálů. Změna účesu má velkou výhodu - výsledek uvidíte okamžitě!

 

Vlasy na ramena se sestříhanou ofinou na stranu

Ať už máte krátké vlasy, mikádo nebo vlasy v délce po ramena, vždy volte ofinu. Ale pozor: zapomeňte na rovně střiženou ofinu v retro stylu. Pěšinka by měla být na hlavě spíše na jedné straně (ne uprostřed) a ofina přehozená na jednu stranu. A musí by být perfektně prostříhaná. S takovou ofinou skutečně omládnete - na čele zmizí vrásky a nebudete vypadat staře jako v původní "staré" verzi ofiny, která se pro starší ženy nehodí.

 

 

Mírně asymetrický střih

Mírná asymetrie je dokonalá. Opět vás omladí. Vlasy si nechte profesionálně sestříhat tak, aby konce vlasů byly sestříhané asymetricky. Jedna strana vlasů může být o maličko delší, než druhá. A s asymetricou patkou (viz. výše) budete vypadat svěží a méně unavená. Účes bude "živý" a nebude působit jako "helma".

 

 

Mikádo (bob)

Mikádo je u starších žen velice oblíbené - krátké nebo velice dlouhé vlasy vás mohou udělat zbytečně staršími. Ale u mikáda si vždy ohlídejte jednu věc - jeho spodní část by měla mít větší objem (mělo by být precizně a sestříhané ve spodní části, aby nabylo na objemu). S objemem v horní části hlavy to nepřehánějte, o dostatečný efekt se postarají vlasy po stranách obličeje (asymetricky střižená ofina). Výsledkem bude upoutání pozornosti na vaše oči - oči se rozzáří a budete vypadat svěží.

 

 

Vlasy po lopatky s měkkými vlnami

Tento účes sluší zejména ženám s pěkným tvarem obličeje (úzký či oválný) a je trošku náročnější na úpravu. Vlasy natočte na středně velké natáčky. Před natočením použijte kondicionér a mléko, které vlasy pěkně zacelí, po natočení můžete použít i vlasový sprej pro hezký vzhled jednotlivých vln.

 

 

Cop

Pokud holdujete delším vlasům, vyzkoušejte, jak by vám slušel cop. Cop (či jinak zapletené vlasy) bývá spojován s mládím. Velice oblíbený účes, kdy copy lemují obličej (jako u nevěsty) nebo jeden delší cop, který je trochu volnější a zapletený volně do vlasů. Cop může být trochu utažený, ale ne příliš - tak, aby byly zbylé vlasy spíše volnější. S ležérním copem vizuálně omládnete minimálně o 5 až 10 let.

 

 

Koňský ohon (PonyTail)

Slušet bude zejména ženám s rovnými a kvalitními hustými vlasy. Vlasy musí být perfektně rovné a uhlazené, opět použijte uhlazující mléko a sprej - nejlépe lesk ve spreji. Tento účes zvýrazní vaše oči i hezký tvar obličeje a odhalí lícní kosti. Je vhodný spíše do 55-58 let, pak by mohl působit již nevhodně. Pro starší věk se doporučuje spíše výše zmíněný drdol či cop.

 

 

Moderní drdol

Velmi moderní je také vyčesený drdol (vlasy spletené do ruličky se spojí sponou). Při drdolu si ohlídejte pěšinku (ta by měla být na jedné straně hlavy) a vlasy příliš neuhlazujte. Ponechte je spíše načechrané. Hlavní změnou oproti klasickém drdolu jsou vlasy okolo obličeje-ty musí být kratší a pěkně sestříhané (opět například do sestříhané ofiny) či delší "patky"). Pár vlasů můžete vytáhnout i ze stran okolo uší (sama poznáte, zda vám to bude slušet).

 

 

Zdaleka jsme zde nevyčerpali všechny účesy, které vám mohou slušet. :-) A zde je prostor pro vaší fantazii. Pamatujte si, že účes by měl působit: přirozeně, trochu asymetricky, měl by být pečlivě prostříhaný a nadýchaný (hustý na objem).

     Pokud možno zapomeňte na zcela krátké vlasy, pokud vám vyloženě nesluší - krátký účes odhalí krk, na kterém jsou vrásky a působí trošku "stařecky". Zvláště nevhodné jsou rovně ostříhané vlasy (ať už ofina nebo spodní část vlasů).

    

Věříme, že si s naším návodem perfektně poradíte a že nám napíšete, jak si výsledného účesu a všimlo vaše okolí!

 

V příštím článku Vám poradíme, jak si vybrat tu nejvhodnější barvu pro Vaše vlasy.

 

 

Autor: Klára Valová

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace