9 pravidel proti vráskám

Pokud si přejeme mít dlouho mladistvou pleť, neobejdeme se bez pravidelné péče, ke které patří denní čištění a důkladné odlíčení pleti a používání kvalitního denního, očního a nočního krému. Pak je tu ale ještě pár pravidel, díky kterým můžeme stárnutí pleti oddálit.

 

Pravidlo č. 1: Během spánku měňte pozice

Pokud spíte jen na jedné straně, tak se mohou na obličeji brzy objevit vrásky z pravidelného mačkání pleti na stejném místě. Lepší je měnit při spánku pozice. Vznik vrásek se oddálí.

 

 

Pravidlo č. 2: Používejte kvalitní pleťové krémy

Nabídka pleťoových krémů je skutečně obrovská :-). Mnohdy nevíme, který si vybrat. Kvalitní pleťový krém by měl samozřejmě fungovat jako prevence proti vráskám, zároveň by však měl mít UVA a UVB filtry. Velice účinné krémy jsou hydratační a takové, které obsahují stopové prvky, například zinek (zinek se postará o čištění, ale i výživu pleti a působí proti nadměrné mastnotě - pleť se tak neleskne, takže nejsou vrásky tak nápadné) a titan.

 

 

Pravidlo č. 3: Nepřehánějte to s grimasami

Možná jste díky svým častým grimasám ve společnosti oblíbená. Ale to neznamená, že jsou grimasy dobré pro vaší pleť. Naopak - čím více se smějete, mračíte (vraštíte čelo)  nebo opakujete jiný výraz, tím je to horší. Zkuste se chvíli pozorovat a zjistit, zda můžete grimasy trošku omezit.

 

 

Pravidlo č. 4: Choďte na pravidelné prohlídky k očnímu lékaři

Některé vrásky vznikají díky dlouhému soustředěnému pohledu na určitý předmět. Tímto způsobem často vznikají svislé vrásky na na čele. Pokud máte problém se zrakem, více se mračíte, a proto je vhodné chodit často k očnímu lékaři, čímž se váš problém snadno vyřeší.

 

 

Pravidlo č. 5: Jezte hodně ovoce a zeleniny

Zelenina a ovoce (například maliny, ostružiny, borůvky a papriky) zlepšují stav pleti a působí i jako prevence proti vzniku nových vrásek. Tyto potraviny obsahují antioxidanty, které působí proti nepříznivům vlivům znečištěného ovzduší. Čím více jich proto sníte, tím lépe budete vypadat :-).

 

 

Pravidlo č. 6: Během dne vypijte velké množství vody

Pokud je vaše pleť mdlá a napjatá a brzy se na ní objeví vrásky, příčinou může být dehydratace. Denně proto vypijte alespoň 2,5-3 litry tekutin. Přísunem velkého množství vody zrychlíte váš metabolismus a zároveň podpoříte pleť, která bude krásně vláčná a hebká.

 

 

Pravidlo č. 7: Pravidelně si dopřejte kosmetické ošetření

"Na klientkách, které dlouhodobě chodí na kosmetiku poznám rozdíl, oproti těm, které nikam nedocházely a pečovaly o svou pleť jen doma.", říká kosmetička Simona P. Musíme jí dát za pravdu - pravidelná kosmetika s masáží má něco do sebe :-). Na kosmetiku je nutné zajít alespoň 1x za měsíc.

 

 

Pravidlo č. 8: Občas si dopřejte chemický peeling

Při chemickém peelingu působí na pleť silnější látky, než je tomu u domácího ošetření: (například kyselina salicylová či kyselina hyaluronová), které zbaví pleť nejsvrchnější vrstvy pokožky. Pokud absolvujete několik ošetření za sebou, pleť se krásně obnoví a získá mladistvější vzhled. Pokožka se vyhladí a zvýší se její elasticita. Na toto ošetření se objednejte nejlépe k dermatologovi, který připraví chemický peeling na míru vaší pleti.

 

 

Pravidlo č. 9: Vyzkoušejte účinek botulotoxinových injekcí

Pokud máte hlubší vrásky a chcete se jich rychle zbavit, vsaďte na účinek botulotoxinových injekcí (botox). Procedura se nejčastěji používá na vyhlazení těchto vrásek:

 • čelo
 • okolí očí
 • oblast mezi obočím

Ošetření trvá cca 30 minut a první výsledky uvidíte asi za týden. Výsledek přetrvává po dobu několika měsíců. Aplikaci je samozřejmě možné opakovat.

 

 

A na závěr pro vás máme jedno zlaté pravidlo: Pokud chcete dlouho vypadat dobře, zbavte se svých zlozvyků. K nejčastějším patří nezdravá strava (hodně tuku, sladkostí a alkohol), kouření, neustálé mnutí a osahávání pleti, nedostatek pohybu a téměř nulový pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto zlozvyky patří doslova k zabijákům mládí.

 

Jak bojujete proti vráskám Vy a co Vám nejvíce pomáhá?

 

 

Autor: Klára Valová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace