Hřebeny a kartáče - k čemu jsou určeny a na jaký typ vlasů se hodí?

A jsou tady - hřebeny a kartáče, které nás mohou potěšit při používání každý den. Usnadní rozčesávání vlasů, zajistí skvělý účes při finální úpravě a třeba nám i vykouzlí úsměv na tváři!

 

KULATÝ KARTÁČ

Může být vyroben z umělých či z přírodních (kančích) štětin. Výborně vytvoří objem u kořínků a celkovou plnost účesu. Využijeme ho při narovnávání, ale také při vlnění vlasů. Přírodní štětiny jsou pro vlas přirozenější - rozprostřou maz z vlasové pokožky po vlasech, takže jsou vlasy lesklejší a zdravější.
 
Pro jaký typ vlasů je vhodný? Je vhodný pro úpravu polodlouhých a dlouhých hustých vlasů, ale i pokud máme mikádo.

 

 

OBOUSTRANNÝ KARTÁČ

 Většinou má 7 řad různě dlouhých štětin - na jedné straně jsou dlouhé a na druhé kratší.
Je perfektní pro úpravu účesu při fénování vlasů. S jeho pomocí vytvoříme nadýchaný účes jakéhokoli stylu.
 
Pro jaký typ vlasů je vhodný? Pro vlasy rovné, mastné, jemné a řídké, vlnité. Méně vhodný je pro úpravu kudrnatých vlasů, které zacuchává.

 

 

OVÁLNÝ KARTÁČ

Může být zhotoven z umělohmotných či z přírodních štětin. Při výběru je vhodné dát přednost kartáči s antistatickým účinkem a s pogumovanou ergonomickou rukojetí, která zajistí snadnou manipulaci. S tímto kartáčem snadno vytvoříme hladký a přirozený účes.
 
Pro jaký druh vlasů je vhodný? Využijeme ho, pokud máme polodlouhé nebo dlouhé vlasy. Doporučuje se i pro vlasy prodllužované.

 

 

PLOCHÝ (HRANATÝ) KARTÁČ

Tento hranatý kartáč se hodí pro snadné rozčesávání dlouhých vlasů a také je perfektně rozplétá. Kromě rozčesávání vlasů má další funkci - příjemnou masáž hlavy. Výborně s ním vytvoříme hladký účes.

Pro jaký druh vlasů je vhodný? Tento kartáč využijeme, pokud máme jakýkoli typ polodlouhých a dlouhých vlasů. Zvláště vhodný je pro mastné vlasy.

 

 

KARTÁČ NA FOUKÁNÍ S OTVORY

Využijeme ho při foukání vlasů, které neponičí. Výborně s ním vytvoříme objem jakéhokoli účesu.

Pro jaký druh vlasů je vhodný? Kartáč na foukání je vhodný pro všechny druhy vlasů, protože je nezacuchá. Na rozdíl od kulatého kartáče vlasy tolik neničí, a tak ho můžeme využít i v případě, kdy máme řídké či jemné nebo porézní vlasy.

 

 

KLASICKÝ DŘEVĚNÝ HŘEBEN

Využijeme ho v případě, pokud chceme mít zdravé vlasy (na rozdíl od hustých hřebenů či kartáčů je tolik neponičí). Může mít polovinu zubů hustší a polovinu řidší. Pokud je vyroben ze dřeva se zaoblenými konci, je k vlasům šetrnější, než je tomu u umělohmotných hřebenů.

Pro jaký druh vlasů je vhodný? Pro všechny druhy vlasů. Je vhodný pro každodenní použití i pro cestování.

 

 

Věříme, že si z přehledu vyberete svůj oblíbený hřeben či kartáč a napíšete nám, jaké byly vaše zkušenosti s jeho používáním! Své příspěvky pište do komentářů.

 

 

Autor: Klára Valová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace