Jak si vybrat správný hřeben a kartáč dle typu vlasů?

Každá z nás má jiný typ vlasů. A tak se může stát, že hřeben či kartáč, který vyhovuje kamarádce, je pro nás naprosto nevhodný. A naopak - ten, který vyhovuje nám, nemusí být tím pravým ořechovým pro někoho jiného. Stejně tak jako u kosmetiky a vlasové péče je třeba zvolený hřeben/kartáč vyzkoušet.

Náš redakční tým pro vás vybral několik základních druhů hřebenů a kartáčů s popisem, na co je který z nich vhodný. Snad vám tyto rady pomohou při výběru. Můžete dokonce zjistit, že už dlouho používáte nevhodný hřeben nebo se naopak utvrdíte v tom, že jste zvolila správně.

 

 

DETANGLER COMB - Rozčesávací hřeben

Je určen na rozčesávání mokrých a vlhkých vlasů po umytí. Pozor - pod názvem detangler comb se prodává kde co. Správný hřeben má jednu řadu plochých řídkých zubů s velkými mezerami.

PRO JAKÝ TYP VLASŮ JE VHODNÝ? Pro všechny druhy vlasů. Díky  rozčesávání vlhkých vlasů tímto hřebenem vlasy po umytí neponičíme. Zvláště ho využijeme, pokud máme kudrnaté, vlnité, suché, porézní a jemné vlasy.

 

 

PRO TOOLS DETANGLER COMB - Rozčesávací hřeben na rozplétání vlasů

Tento hřeben je určený na rozčesávání vlasů vysušených ručníkem. Usnadní rozplétání mokrých vlasů, a proto ho využijeme zejména pokud máme středně dlouhé či dlouhé vlasy.

 

PRO JAKÝ TYP VLASŮ JE VHODNÝ? Pro všechny druhy polodlouhých a dlouhých vlasů a také pro vlasy po trvalé.

 

 

DETANGLER BRUSH - Rozčesávací kartáč

Je určen pro snadné rozčesávání vlasů, rovněž neponičí jejich strukturu a eliminuje zacuchávání.

PRO JAKÝ TYP VLASŮ JE VHODNÝ? Pro všechny druhy vlasů a pro kudrnaté, vlnité, suché, porézní i jemné vlasy. Využijeme ho také v případě, kdy se naše vlasy lámou a pokud si nechceme poničit konečky vlasů.

 

 

CUTTING COMB - Hřeben pro přesný střih a dokonalou úpravu vlasů

Název hřebenu je asi příliš složitý, ale vznikl proto, že ho často používají kadeřníci při stříhání vlasů. Je to obyčejný dlouhý hřeben s hustou linií tenkých zubů, mezi nimiž téměř nejsou mezery. Při úpravě vlasů je skutečně dokonalý - skvěle s ním vytvoříme tvar pěšinky, ofiny či patky nebo s ním vlasy rozdělíme na jednotlivé prameny tak, jak potřebujme.

PRO JAKÝ TYP VLASŮ JE VHODNÝ? Při úpravě vlasů je skutečně dokonalý - zvláště vhodný je pro úpravu krátkých vlasů a také pokud máme rovné či jemné vlasy.

 

 

TEXTURE COMB - Hřeben pro udržení struktury vlasů

Tento hřeben je navržen tak, aby udržel strukturu účesu. Zároveň zabraňuje poletování vlasů. Používá se pouze na suché vlasy.

PRO JAKÝ TYP VLASŮ JE VHODNÝ? Využijeme ho zejména pokud máme kudrnaté, vlnité či nezkrotné vlasy, které snadno poletují a nedrží požadovaný tvar.

 

 

STIMULATING COMB - Hřeben pro stimulaci růstu vlasů

Speciální hřeben určený pro stimulaci růstu vlasů (masíruje vlasové kořínky). Jeho součástí je nádobka, díky které se snadno aplikuje vodička na růst vlasů. Hřeben se používá po umytí vlasů (na vlasy vysušené ručníkem). Aplikace trvá cca 5 minut.

PRO JAKÝ TYP VLASŮ JE VHODNÝ? Pro všechny druhy vlasů, u kterých si přejeme podpořit jejich růst. Zvláště vhodný je pro muže, kteří postupně plešatí nebo pro řídké či jemné vlasy.

 

 

TUPÍROVACÍ HŘEBEN (2 DÉLKY ZUBŮ)

Tupírovací hřeben je určený pro tupírování vlasů. Velmi vhodný je pro krátké vlasy a účesy (až po délku mikáda) nebo pokud si přejeme vlasy u kořínků "nadzvednout".

PRO JAKÝ TYP VLASŮ JE VHODNÝ? Pro všechny druhy vlasů, zejména pokud máme rovné, jemné, řídké a mastné vlasy.

 

 

S dalšími druhy hřebenů a kartáčů na vlasy vás seznámíme v dalším článku. Věříme, že se již nyní dokážete v druzích základních hřebenů a kartáčů lépe orientovat.

 

 

Autor: Klára Valová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace