Tvrdá kúže na chodidlech? Zbavte se ji rychle!

Ztvrdlá kůže se objevuje hlavně po čtyřicítce. Je to období života, kdy bychom měli odstraňování kůže věnovat zvýšenou péči. Jak se zbavíme hroší kůže?

 

Pravidelně nohy namažeme krémem nebo olejíčkem

Nohy se již tolik samy nemasí a suchá a tvrdá kůže praská. Co proti tomu můžeme udělat? Denně bychom měli nohy natírat a promasírovat mastným krémem, slunečnivým olejem, dětským olejíčkem nebo ricinovým olejem. Nejlépe uděláme, když je natřeme na noc a zabalíme do bavlněných návleků nebo ponožek. Po častém natírání budou naše nohy téměř jako kůže batolat!

 

Před pedikúrou použijeme změkčující krém na paty

Před pedikúrou natřeme nohy krémem, který usnadní odstranění ztvrdlé kůže z pat. Paty namočíme na 20 min. do teplé vody s mořskou solí, s oblíbeným olejíčkem nebo si připravíme odvar z bylinek. Vše, co je nám příjemné je správné!

 

Při domácí pedikúře používáme dva druhy rašplí

Rašple na odstranění tvrdé pokožky všichni známe. Při výběru bychom si měli pořídit oboustrannou rašpli nebo dvě. Vždy bychom měli používat nejprve hrubší rašpli a při používání pořádně zatlačit na "nejhorší" místa. Pomůže nám, když zvolíme takovou pozici, abychom mohli snadno vyvinout větší sílu v pažích. Někomu například pomůže, když sedí na stoličce, nohu postaví na špičku a rukou může vyvinout větší sílu. Sami časem přijdeme na to, co je pro nás nejlepší. Po odstanění nejtvrdší kůže použijeme jemnější rašpli na dokončení a na místa, kde není kůže tolik tvrdá, ale přesto potřebuje péči (například na spodní straně palce a na přechodových místech (z více tvrdé na méně tvrdou pokožku).

 

Pořídíme si elektrický pilník nebo brusku na nohy

Pro jemná chodidla a snazší odstranění kůže jsou na trhu k dostání elektrické pilníky a brusky, které odstraní tvrdou kůži s menší námahou. Výhodou je rychlejší změkčení kůže na patách a na chodidlech oproti ruční pedikúře. Obecně se ale kůže na nohách změkčí k dokonalosti až při používání za několik týdnů a u ruční manikúry to může trvat měsíce (záleží na tom, jak tvrdou kůži máme).

 

 

Jednou za čas si dopřejeme profesionální pedikúru

Jednou za měsíc až za dva měsíce bychom měli navštívit pedikérku, která má lepší nástroje na odstranění tvrdé pokožky na nohou. Většinou používá rašple, pilníky, ale i různé druhy řezaček. Ty bychom raději neměli z bezpečnostních důvodů používat doma. K nejoblíbenějším druhům pedikúry patří SPA pedikúra (včetně koupele nohou, peelingu, ruční masáže a zábalu) a P-Shine (obdobně jako P-Shine na ruce).

 

Používáme jednu řadu kosmetiky

Zatímco u krémů na običej a tělo bychom měli péči jednou za čas změit, u nohou je to naopak. Jedna značka má většinou ucelenou řadu v péči o nohy a výrobky na sebe přesně navazují (můžeme tak použít například koupelovou sůl, peeling, krém na ztvrdlé paty a denní krém na nohy i sprej proti pocení nohou od jedné značky). Pokud budeme důslední, brzy uvidíme první výsledky!

 

Kolik péče svým nohám věnujete Vy?

 

 

Autor: Klára Valová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace