Znáte základní druhy manikúry?

Olga (32 let) pracuje na velice významné pozici - jako projektová manažerka má práce a schůzek nad hlavu. Co miluje? Umělé nehty, jejichž konce jsou zúžené do špiček. Olga působí profesionálním dojmem, i když miluje výrazné barvy. Tak třeba včera si nechala udělat nové nehty- rudé.

 

Olgu tu ale probírat nebudeme. Nehty by měly samozřejmě odpovídat našemu životnímu stylu a prostředí, ve kterém se pohybujeme. A u mužů stále ještě vyhrává přirozený vzhled nad umělým. Ale i umělé či gelové nehty dnes mohou působit velice decentně a přirozeně - stačí si jen najít profesionální manikérku a svěřit se do její péče. Nebo si můžete sama udělat perfektní "francii" či P-Shine nebo Vampýří manikúru. Chce to chvilku cviku, ale výsledek stojí za to! A jaké jsou základní druhy manikúry?

 

 

1. Francouzská manikúra ("Francie")

BUĎTE SEXY!

Je nenápadná, hodí se ke všem příležitostem, a přesto je velice sexy a nadčasová. Pokud si francouzskou manikúru děláte samy, můžete experimentovat s různými barvami i ozdobami.

 • po základní úpravě nehtů manikérka nanese na nehty podlak,
 • špičky nehtů (bílé přesahující okraje) natře bílým lakem,
 • po zaschnutí přes celý nehet nanese průhledný lak (růžový, béžový, bílý nebo třpytivý),
 • pokud máte zažloutlé špičky nehtů, podmalujte je bílou tužkou na nehty - tím se krásně zvýrazní.

 

2. P-Shine (Japonská manikúra)

BUĎTE PŘIROZENĚ KRÁSNÉ!

P-Shine pochází z Japonska a je velice oblíbený především proto, že vypadá velice přirozeně a pro nehty je zdravý, nehty jsou lesklé, vyživené a pevné (je výborný, pokud máte křehké nehty se sklonem k lámání). Hodí se ke každé příležitosti, a když ho manikérka umí dobře udělat, tak působí velice přitažlivě. Pro dokonalý P-Shine manikérka používá speciální P-Shine sadu na úpravu nehtů, která obsahuje různé druhy pilníků, prášky na nehty a kašičky - základem P-Shine je včelí vosk, prášek z lastur, mateří kašička, apod. P-Shine je tedy zcela přírodní. Provádí se opět po základní manikúře:

 • manikérka nejprve obrousí povrch nehtů speciálním pilníkem (pozor - je třeba brousit velmi opatrně - základní chybou je, když jsou po zbroušení nehty příliš tenké!), a pak na nehet nanese jelenicovým hadříkem P-Shine pastu (zcela ji vetře do nehtů a nehtového lůžka). V další fázi na nehty nanáší speciální pudr a na závěr nehty přeleští.
 • P-Shine postupně z nehtů odrůstáním mizí a zhruba po měsíci až po 6 týdnech je třeba P-Shine zopakovat.

 

3. Vampýří manikúra

BUĎTE ZA DÁMU!

Je velice rafinovaná, elegantní a hodí se k večerním příležitostem.

 • po základní manikúře (je nutné nanést podlak a nechat ho zaschnout!) nehty manikérka nehty zkrátí a nanese na ně tmavý lak (tmavě červená - bordó, červeno-hnědá, červeno-černá, klasická tmavě červená, apod.). Lak je třeba nanášet od středu nehtů (pak teprve okraje) a až ve třech tenkých vrstvách - vrstvy se mohou ve středu nehtů mírně překrývat,
 • nakonec je třeba očistit okraje nehtů a nehtovou kůžičku, například pomerančovou tyčinkou, kterou obalíme kouskem vaty a namočíme ji do odlakovače,
 • na základní lak je třeba nanést ještě nadlak, který dodá celé manikúře lesk.

 

4. Umělé nehty

BUĎTE DOKONALÁ!

Výhodou umělých nehtů je, že promění okamžitě přírodní vzhled nehtů v dokonalý (nejsou vidět nedokonalosti a nerovnosti povrchu nehtů). Pokud zvolíte správnou velikost, tak vypadají velice přirozeně. Hodí se na běžné nošení, ale i na různé společenské události. Malou nevýhodou je doplňování nehtů (odpadnutí umělého nehtu) - na nehet nalepte náplast a v nejbližším termínu si nechtě nalepit nový.

 • před nalepením nehtů musí být nehty upravené a osušené,
 • poté manikérka vybere vhodnou velikost a tvar nehtu pro každý prst,
 • rovnoměrně nanese tenkou vrstvičku lepidla a jde se na věc - poté přitiskne umělý nehet těsně nad kůžičku, aby se jí nedotýkal, a pevně ho podrží po dobu několika sekund,
 • okraje umělých nehtů zkrátí a drsná místa opiluje,
 • nakonec nanese dvě vrstvy barevného laku podle vaší volby,
 • na závěr na nehty nanese nadlak.

Nevýhody: umělé nehty byste neměla nosit soustavně déle, než několik týdnů (vaše vlastní nehty pod umělými trpí a potřebují také dýchat), pokud si děláte umělé nehty doma sama, pozor - nepoužívejte jiná, než profesionální lepidla! K odstranění nehtů použijte odlakovač bez acetonu (namočte a počkejte, až se nehet odloupne). Jiné odlupování umělého nehtu může vaše vlastní nehty poškodit.

 

 

5. Gelové nehty

BUĎTE SAMA SEBOU!

Gelové nehty vypadají ze všech umělých nehtů nejpřirozeněji, takže se s nimi můžete cítit skutečně "svá" a krásná. Ovšem pozor - raději si je nechejte udělat manikérkou, protože jejich tvorba je poněkud náročnější.

 • manikérka vyleští povrch nehtů a volný okraj opiluje do potřebného tvaru,
 • na špičku umělého nehtu nanese kapku lepidla, špičku přiloží pod úhlem asi 45 stupňů k volnému okraji nehtu a přitlačí jej k vlastnímu nehtu - podrží, dokud lepidlo nezatuhne,
 • délku špičky nehtu zkrátí speciální řezačkou,
 • pilníkem upraví špičky a nerovnosti,
 • poté speciálním pilníkem upraví přechod mezi umělým a přirozeným nehtem,
 • nehty vyleští a vyhladí,
 • na nehet nanese vlákennou podložku, na kterou nanese 2 tenké vrstvy akrylového gelu a nechá je ztvrdnout,
 • po ztuhnutí odstřihne zbytky vlákenné podložky, opiluje nerovnosti a hustým akrylovým gelem pečlivě obtáhne konturu volného okraje,
 • na závěr nehty opiluje, vyleští a nanese na ně nadlak.

Nevýhody: gelové nehty si neuděláte dobře sama, akrylová vrstva se musí doplňovat každé 2-4 týdny, podle růstu nehtů (oblast u kůžičky se vyplní tak, že odpovídá zbytku nehtu). Po odstranění nehtů  jsou často přírodní nehty tenké jako papír a vyžadují speciální péči, aby se opět dostaly do kondice.

 

 

Jakou manikúru máte nejraději? Chodíte k profesionální manikérce nebo si děláte manikúru sama?

 

 

 

Autor: Klára Valová

 

Diskuze

Janka
23.07.2016 12:35

Japonská P-Shine manikúra je pro nehty hodně prospěšná - zabrání lámavosti a celkově zlepší jejich vzhled. Výhodou je také přírodní charakter ;-) Víc o ní píšou tady: http://www.klinikakrasyandel.cz/procedury/manikura/#sc273


Janka
23.07.2016 12:37

Tady ještě posílám odkaz <a href="http://www.klinikakrasyandel.cz/procedury/manikura/#sc273">http://www.klinikakrasyandel.cz/procedury/manikura/#sc273</a>

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace