3 základní kroky, jak si správně vyžehlit vlasy

Vlasy dělají člověka, ještě lépe řečeno - ženu. A každá z nás si přeje být krásná... Jednou z možností, jak vypadat sexy je uhlazený styl. Díváte se na modelky a říkáte si, že takhle byste vypadat se svou hřívou nemohla? Ale co když ano! Vyzkoušejte domácí žehlení vlasů a uvidíte, jak vás promění. Projdeme si žehlení vlasů krok za krokem!

 

KROK Č. 1: Důkladně si umyjte vlasy

Zní to jako banalita, ale mytí vlasů je základ. Pokud si vlasy žehlíte často, měla byste používat hydratační (pro suché, normální a jemné vlasy) nebo výživný šampon (pro suché, normální, jemné i mastné vlasy). Po umytí vlasů použijte vlasovou masku, která hloubkově vyživí vlasová vlákna (maska pro porézní a narušené vlasy).

 

KROK Č. 2: Vlhké vlasy ošetřete a opatrně vysušte

Jak na to? Mokré vlasy zabalte do ručníku (zamotejte ho do turbanu), aby se do ručníku vsákla voda. Vlasy nebudou trpět jako kdybyste je třela ručníkem. Ihned po rozbalení turbanu na vlasy důkladně naneste ochranný přípravek proti působení tepla (termoochranný přípravek). Poté vlasy pročešte řídkým hřebenem a opatrně je vysušte (například v předklonu a na nízký teplotní stupeň). Vždy používejte pouze kvalitní fén (investice se vám vyplatí).

 

KROK Č. 3: Vlasy rozdělte na sekce, a poté je vyžehlete

Horní část vlasů (od uší nahoru) sepněte skřipcem a sponkami. Spodní část vlasů rozdělte na jednotlivé prameny, široké asi tak jako je plocha vaší žehličky, a pak je plynulým pohybem žehlete (vložením vlasů mezi žehlící plochy) až ke koncům. Při žehlení natáhněte jednotlivé prameny od hlavy, tak aby byly narovnané. Dokončete spodní část hlavy.

        Horní sektor hlavy si rozdělte na části: temeno hlavy a přední část (ofina). Nejprve se věnujte zadní části, poté přední. Na závěr použijte lak na vlasy nebo nebo stylingový přípravek na uhlazený vzhled vlasů. Pokud je přípravek v konzistenci "mléka", nejprve vložte malé množství přípravku mezi dlaně, rozetřete, tak, aby byl téměř suchý, a pak jej po pramenech rovně naneste na vlasy, jako by vaše ruce tvořily žehličku (dlaně držte rovně směrem k sobě a vlasy projíždějte opět po pramenech.

 

 

Přejte si krásné lokýnky?

Natočte jednotlivé prameny vlasů na žehličku a přežehlete je. Zvolit můžete drobné lokýnky (ala 60. léta, film Mamma Mia, apod.) - stačí, když vytvoříte spoustu tenkých pramínků, které postupně natočíte. Chce to trochu trpělivosti a cviku nebo kamarádku, která vám pomůže. Tento účes je vhodný i na různé slavnostní příležitosti (svatba, promoce, party, letní grilování, oslava s přáteli...).

        Pro vytvoření ležérních a přirozených větších vln natočte silnější prameny vlasů (hlavně spodní část hlavy, vrchní část můžete ponechat hladkou a na závěr vytvořte i pár vln okolo obličeje.

 

 

Jak se postarat o vlasy, které často žehlíte?

 • denní žehlení vlasů není vhodné - vlasy mohou být časem přesušené, porézní a můžou se více lámat,
 • pokud si vlasy nechcete poničit, pořiďte si kvalitní žehličku na vlasy s keramickým povrchem a také s volbou teplotních stupňů. Nepoužívejte stále nejsilnější stupeň, zvláště pokud máte suché nebo jemné vlasy,
 • vlasy žehlete vždy suché, nikdy ne vlhké a po sušení vlasy nikdy nevlhčete (například sprejem na vlasy) - zničily byste si svou vlastní práci :-),
 • čas od času si nechte zkontrolovat stav vlasů od kadeřníka a nechte si udělat intenzivní profesionální vlasovou kůru.

 

Žehlení vlasů je vhodné pro normální a mastné vlasy. Pokud máte suché vlasy, zvláště se sklonem ke krepatění, žehlení je promění a udělá z vás kočku, ale pozor! V případě, že máte suché vlasy, neměla byste je často žehlit, protože se jejich kvalita zhorší. Totéž platí i u velice jemných a řídkých vlasů.

         V posledních letech již dochází k mírnému odklonu od častého žehlení vlasů, v módě jsou opět přirozenější účesy s vlnami, které lze ale též vytvořit žehličkou. V každém případě se trend hladkých vlasů stále ve velké míře drží (nelze si nevšimnout účesů celebrit :-)). A zvláště krásné je ze dne na den se proměnit v někoho zcela jiného a užít si pocit krásně hladkých rovných vlasů nebo upravených vln.

 

Používáte často vlasovou žehličku?Jaké s ní máte zkušenosti?

 

 

Autor: Klára Valová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace