No Poo - revoluce v technice mytí vlasů

Víte, že první syntetické šampony spatřily světlo světa teprve v roce 1930? Zcela běžnou součástí každé koupelny se pak staly o mnoho let později, přesněji v sedmdesátých nebo v osmdesátých letech minulého století. Nyní, skoro po padesáti letech, dochází k naprosté revoluci - řada lidí se navrací zpět k přírodě a z koupelen vyhání vše umělé (tedy i šampony). 

 

Nadšenci, kteří tuto metodu vyzkoušeli tvrdí, že se jedná o mnohem šetrnější způsob mytí vlasů, než jakou známe. Tuto tezi potvrdili i dermatologové a několik odborných výzkumů, které proběhly v průběhu posledních let po celém světě. Dle nich snižování užívání šamponu pozitivně působí na mazové žlázky, které pak postupně zpomalují tvorbu mazu. Doporučují, aby se lidé vrátili ke staré ověřené metodě - mytí vlasů jednou za týden. 

 

 

Proč si vlastně mýt hlavu bez šamponu? 

Důvodů, proč, je mnoho. Tím nejdůležitějším argumentem je naše zdraví. Klasické šampony totiž obsahují velké množství chemických látek, které skrz naši kůži dostávají do našeho oběhu, v němž pak ještě dlouho kolují. Někteří uvádí, že No Poo vlasy lépe drží tvar, netrápí je lupy, jsou více lesklé, neplihnou, některým ženám zhoustnou a zklidňují se i kožní problémy (jakými jsou ekzémy a vitiligo). Za zmínku stojí i finanční úspora, protože nemusíte kupovat šampony.

 

 

V čem spočívá tajemství No Poo

Nutno předem upozornit, že pokud se rozhodnete pro No Poo, začátky nejsou vůbec jednoduché. Byť existuje hned několik variací této metody, pozvolné vysazování šamponu může trvat od 2 do 6 týdnů. Toto období je pro mnohé velmi náročné, protože vlasy vypadají opravdu velmi bídně. Pokud však vydržíte, příroda se vám za to odmění. Pozvolné vysazování šamponu si můžete ulehčit oplachy odvary z máty nebo mateřídoušky. Místo šamponu se užívá jedlá soda (1 lžíce jedlé sody smíchaná s 1 šálkem vody) a oplachování jablečným octem. Frekvence mytí vlasů No Poo je ryze individuální, řídí se mastnými vlasy. Všeobecně se však udává, že se vlasy myjí 2x týdně. Intervaly mytí je však vhodné prodlužovat anebo alespoň prokládat obyčejným spláchnutím vodou anebo mytím kašičkou z žitné mouky, protože příliš časté užívání sody může vlasy vysušit a poškodit je. Jako prevenci vám doporučujeme užívat zábaly z medu a oleje, nejlépe kokosového. 

 

Zdá se vám to neuvěřitelné? Pokud chcete tajemství No Poo odhalit i vy, nezbývá vám nic jiného než tuto metodu na vlastní kůži vyzkoušet.

 

Autor: Adriana Dosedělová

Diskuze

ondra.krbal
19.11.2016 10:14

jasem si mil hlavu včera doma

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace