Zlozvyky, kterými si dobrovolně ničíte vlasy

Nádherné vlasy plné zdravého lesku a života - to je sen snad každé ženy. Bohužel u spousty z vás sen zůstane pouhým snem a co víc - vaší vinou! Ačkoli za určité vlastnosti vašich vlasů nemůžete, neboť jsou ovlivněny životním prostředím či zděděnými geny, jejich zdraví ovlivnit můžete - tak toho využijte a zbytečně jim neubližujte! V dnešním článku vám představíme nejčastější nešvary při péči o vaši hřívu.

 

1) Časté mytí

Mastné a zplihlé vlasy rozhodně nikoho neohromí, ovšem i tak si je nemusíte mýt každý den. Jen hrstička žen si svou hřívu skutečně musí mýt s železnou pravidelností. Nejčastěji je nutkání umýt si vlasy spíše otázkou zvyku, neboť pak nabýváte dojmu, že nepůsobíte upraveně a

každý se na vás dívá skrze prsty. Častým mytím vaše vlasy zbavujete přirozené ochrany a výživy, což má za následek jejich vysušení a tendence k třepení. Zkuste si vlasy mýt každý třetí den a uvidíte, že se vám za to ochotně odvděčí!

 

2) Česání mokrých vlasů

Překonat nutkání nerozčesat si mokré vlasy je mnohdy nadlidský úkol, stejně tak nechat je usychat zacuchané není to nejlepší řešení. Když už se chcete pustit do horečného rozčesávání zacuchaných pramínků, sáhněte alespoň po hřebenu s co možná nejširšími zuby a postupuje jemnými tahy po kouskách směrem vzhůru. Je sice pravda, že vám to zabere více času, ale neponičíte si vlasy - a to je vaším největším cílem.

 

 

3) Špatná práce s gumičkou

Upravujete si vlasy do culíku nebo drdolu? Pak se snažte nemít gumičku den co den na stále stejném místě. Proč? Vytváříte tak nepřirozený tah, který škodí kořínkům, nemluvě o skutečnosti, že pokud vlasy utahujete stále na jednom místě, nepřirozeně se oslabí. Snažte se rovněž vyhnout klasickým gumičkám ještě z dob vašich babiček, které nejsou pro vaše vlasy to pravé ořechové.

 

 

Jestliže k vám příroda nebyla příliš štědrá a do vínku vám nenadělila přirozené krásnou hřívu, nezoufejte - stačí, když se ke svým vlasům budete chovat pečlivě a zapomenete na stará klišé ohledně jejich péče. Pamatujte, že i malé drobnosti mnohdy stačí k velkolepému úspěchu!

 

 

Autor: Nikol Bláhová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace