Jak bojovat s citlivou pletí?

Mít citlivou pleť není žádný med a možná i vy o tom víte své. Péče o tento typ pleti si vyžaduje spoustu pravidel, která byste měla ve svém zájmu dodržovat - jedině tak vaše pokožka hravě odolá aktuálně panujícímu podzimu a ustojí i krutou zimu, která jej bude následovat. V dnešním článku vám prozradíme pár užitečných rad ohledně péče o citlivou pleť.

 

Kdy je na místě poradit se s odborníkem

Není pleť jako pleť a ani ta citlivá nemá jen jednu podobu. Jestliže vaše pokožka reaguje podrážděním v podobě zarudnutí, pálení nebo svědění v podstatě na jakýkoli podnět, pak je na místě poradit se s lékařem. Rozhodně si neurčujte diagnostiku sami a v žádném případě se nesnažte čímkoli léčit - možná, že se ve vašem případě jedná o extrémně citlivou pokožku, ekzém nebo léčitelnou nemoc kůže, se kterou si sami neporadíte.

 

 

Nekupujte zajíce v pytli

I když máte citlivou pleť, nemusíte se širokým obloukem vyhýbat nákupu kosmetiky. Stačí, budete-li si dávat pozor. Před nákupem jakéhokoli přípravku - ať už to bude make-up, krém či cokoli jiného - si pečlivě přečtěte složení. Mnohé přípravy hrdě tvrdí, že jsou dokonale hypoalergenní či vhodné pro všechny typy pleti, ale pravda je kolikrát úplně jinde. 

 

 

Kosmetika do vany

Reaguje vaše pokožka přecitlivěle i na sprchové gely a šampony? Nikdo vás nemůže nutit, abyste se ve strachu ze zarudnutí či svědění kůže nekoupala. Zkuste se spolehnout na produkty určené dětem, které se vyrábí pro extrémně citlivou pokožku novorozenců, což znamená, že vám s největší pravděpodobností nezpůsobí žádné podráždění. Vyhýbat byste se měli klasickým mýdlům, která pleť zbytečně vysušují.

 

Ačkoli mít citlivou pleť není vždy procházka růžovým sadem, netřeba na tuto skutečnost hledět tak černě. I s tou nejcitlivější pletí se dají dělat zázraky, víte-li jak správně na to. 

 

 

Autor: Nikol Bláhová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace