Jak si vybrat správný šampon?

I samotné reklamy předhání v jejich propagaci. Takže v konečném výsledku jsou pak všechny šampóny ty nejlepší. Ve skutečnosti je výběr individuální záležitostí, která není nikterak okleštěna nějakými regulemi. 

 

Jak vybírat šampón 

Vybrat ten pravý šampón tedy vážně není lehké, ale i přes tyto skutečnosti přeci jen existují nějaká ta vodítka, která vám s jeho výběrem pomohou:

 1. Základem správného výběru šampónu je znalost vlastního typu vlasů. Pokud to nevíte, poradit vám může vaše kadeřnice.
 2. V případě, že chcete odhalit svůj typ vlasů sami, můžete vyzkoušet jeden experiment. Ten však vyžaduje trochu trpělivosti. U tohoto pokusu je totiž zapotřebí si minimálně 1 týden nemýt hlavu a přitom pečlivě sledovat, co se přitom s vlasy děje (jak rychle se mastí, jestli se neobjevují lupiny, nesvědí-li hlava atd.).
 3. Jelikož i se znalostí typu vlasů se výběr šampónů zúží pouze částečně, je vhodné vyzkoušet i různé testery. Malé jednorázové balíčky dnes už nabízí celá řada špičkových výrobců šampónů.

 

Jaký šampón si žádá Váš typ vlasů?

 • Silné a kudrnaté vlasy

Kudrnaté vlasy obvykle podřebují hydratovat, a proto jsou pro ně nejlepší hydratační šampóny, které obsahují různé oleje, smetanové a jiné zvlhčující složky. Velmi vhodné jsou rovněž šampóny obsahující bambucké máslo, olej z pšenicových klíčků i ořechový olej. 

 

 • Jemné vlasy vyžadují extra péči

Jemné vlasy mají tendenci vypadat mastně a zplihle, aby tomu tak nebylo, je důležité vyhýbat se krémovým, jogurtovým a smetanovým šampónům. Jemné vlasy potřebují něco zcela jiného. Nejlepší jsou pro ně suché šampóny, šampóny s kondicionéry a panthenolem.

 

 • Šampóny pro suché a poškozené vlasy

Jestliže chcete resuscitovat své poškozené vlasy, sáhněte po krémových a smetanových šampónech. Se suchými vlasy vám pak mohou pomoci šampóny obsahující mandlový olej. 

 

 • Šampóny pro mastné vlasy

Ideální šampóny pro mastné vlasy jsou takové, které obsahují tea tree oil, šalvěj a heřmánek. 

 

 • Šampon pro barvené vlasy

Šampónům pro barvené vlasyvěnujte obzvlášť vysokou pozornost. Barvené vlasy vyžadují speciální péči, která se zaměřuje na dostatečný přísun živin, jež napraví škody způsobené barvením. V takovéto péči vám mohou pomoci hydratační šampóny anebo speciální šampóny pro barvené vlasy. 

 

 • Šampóny proti vypadávání vlasů

Zcela jedinečnou kategorii šampónů tvoří šampóny proti vypadávání vlasů. Aby byly tyto šampóny účinné, měly by obsahovat kofein, hodně vitamínů a dalších živin a optimálně i DHT. Naopak se vyhýbejte takovým šampónům, které obsahují i odbarvovače, příliš mnoho chemikálií a aromat. 

 

Pokud si z této rozsáhlé nabídky přeci jen žádný šampon nevyberete, zkuste zvážit, zda pro vás nebude nejlepší technika mytí vlasů No Poo. Jedná se o metodu, která se šampónům vyhýbá obloukem a vlasy v čistotě udržuje jiným způsobem. O tom více v našem článku No Poo - revoluce v technice mytí vlasů.

 

 

Autor: Adriana Dosedělová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace