4 domácí triky, jak zvládnout poškozené vlasy

Každá žena chce mít krásné, zdravé a lesklé vlasy. Bohužel ne vždy je to možné. Vlasy jsou totiž neustále vystavovány negativnímu tlaku z vnějšího i vnitřního prostředí. Špatně se na nich podepisuje slunce, mráz, vítr, smog i další chemické prostředky. Kromě toho je poškozuje i stres, špatná životospráva, některé choroby, užívání některých léků i špatná péče. Co však s nimi, když jsou pak poškozené? Máme pro vás 4 domácí triky našich babiček, které pomohou do vašich vlasů vdechnout druhý život. 

 

Jak docílit lesklých vlasů?

Lesk mastným vlasům vrátíte s pomocí masky z rozšlehaných vajíček. Potřebujete k tomu pouze 2 vejce bez bílků a 3 lžíce olivového oleje, které spolu vyšlehejte a naneste pak na vlasy až k jejich kořínkům. Masku nechte působit asi 20 minut, a pak důkladně spláchněte vlažnou vodou. 

 

Znáte domácí recept na lupy?

Lupy trápí velmi mnoho lidí. Možná jste to nevěděly, ale způsobují je baktérie. Jde tedy o infekční záležitost, a proto zásadou číslo jedna je mít vlastní ručník, který nikomu nebudete půjčovat. Jak se jich však zbavit? Vedle různých chemických přípravků a léků můžete vyzkoušet staré osvědčené recepty našich babiček. Velmi dobrým trikem je oplach odvarem z lopuchu. vyzkoušet však můžete oplachy vývary z březového listí anebo z kopřivy. 

 

Jak se zbavit suchých a lámavých vlasů?

Suché vlasy umí hodně potrápit. Takové vlasy se nelesknou, třepí se jim konečky, jsou schlíplé a špatně se rozčesávají. Abyste je oživily, hydratujte je. Pomoci vám v tom mohou oplachy z levandule i přesličky nebo také i zábaly s užitím olivového oleje.

 

Jak si poradit s mastnými poškozenými vlasy?

Pokud se chcete zbavit mastných vlasů, dopřejte jim pravidelné oplachy z bylinných odvarů. Nejprospěšnější jsou vývary z heřmánku, kopřivy, březového listí, šalvěje, fenyklu i chmelu. Pomoci vám také může i pivo. Ostatně, spolu s medem, vejcem a banánem vytvoříte vlasovou masku, která vlasy nejenže ozdraví, ale také zvětší i jejich objem.

 

Autor: Adriana Dosedělová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace