Jak správně vybrat svatební šaty?

O svatebních šatech sní snad každé malé děvčátko. Když však nastane ten správný čas, kdy si máme vybrat konečně své vysněné svatební šaty, mnohdy nevíme kudy kam. Proto vám dnes přinášíme několik rad a tipů, jak najít ty pravé svatební šaty.

 

Nenechávejte nic na poslední chvíli

Ačkoliv je pravda, že svatební salony nabízí bohatou škálu svatebních šatů, najít takové, které se nám budou líbit a ještě nám perfektně sednou, není jednoduchý úkol. Smiřte se proto raději s tím, že do hledání svatebních šatů musíte investovat více než jen deset minut. V každém salonu si vyzkoušejte dvoje či troje svatební šaty různých střihů a odstínů. Zjistíte tak, který střih, délka a odstín vám nejvíce sedí. Pak už můžete v nabídce svatebních šatů vybírat podobné kousky.

 

Před zkouškou svatebních šatů je rovněž dobré projít si fotografie různých svatebních šatů. Pomůže vám to najít styl a střih svatebních šatů, který se vám obecně líbí. Nezapomeňte si pak obrázky s vytipovanými svatebními šaty vzít s sebou na zkoušku.

 

Na zkoušku svatebních šatů rovněž nikdy nechoďte sama! Vezměte si s sebou osobu, která je vám velice blízká a která dobře zná vás i váš vkus. A protože se svatební šaty nevybírají každý den, pamatujte, že byste na každé zkoušce měla být upravená, neboť tak ve svatebních šatech teprve skutečně vyniknete! Jestliže máte už alespoň matnou představu o svatebním účesu, upravte si vlasy podle něj. Respektive, pokud víte, že budou vyčesané, vytvořte si rychlý drdol. V případě, že je plánujete mít rozpuštěné, nechte je volně.

 

 

Vybírejte dle typu postavy

Korzetové, antické, jednoduché, s bohatou sukní, atypické,… Také přemýšlíte, jak mezi všemi těmi klenoty vybrat ten správný? Před tím, než vyrazíte do salonu, nezapomeňte správně určit svůj typ postavy, neboť již ten vám napoví, jaký střih svatebních šatů byste měla hledat.

 

Pro ženy s postavou typu hruška jsou charakteristické oblé nohy a plnější stehna, zatímco jejich horní polovina těla bývá poněkud křehčí. Takové postavě sluší především šaty s dlouhou áčkovou sukní bez zbytečného řasení a zdobení. Důležité je především nasměrovat pozornost na horní díl šatů. Toho docílíte například zdobeným živůtkem, kamínky či krajkovými rukávy.

 

Majitelky chlapecké postavy by se měly především zaměřit na zvýraznění pasu. Sluší jim řasené sukně “áčkového” střihu, živůtky s větším výstřihem, jednoduché šaty s odhalenými rameny a v neposlední řadě výrazný doplněk do pasu – mašle, pásek nebo průstřihy. Empírový střih navíc ženy s chlapeckou postavou rázem promění v řeckou bohyni!

 

Trápí vás vypouklé bříško a mohutnější horní část těla? Pak pravděpodobně budete mít postavu typu jablko. V takovém případě vsaďte na korzetové šaty! Pěkně vytvarují problematické partie, jako jsou bříško a dekolt. Splývavá áčková sukně pro změnu podtrhne ideální tvary dolní poloviny těla. Když navíc zvýrazníte linii, kde končí korzet a začíná sukně, vaše postava se stane ještě souměrnější. Přes ramena přehoďte lehký, například krajkový šál. Ženy s bujnějším poprsím by měly ale korzet nahradit jednoduchým živůtkem.

 

Nakonec tu máme ideální typ postavy - přesýpací hodiny. Ženy s touto postavou si prakticky mohou dovolit cokoliv. Gratulujeme! Ať už zvolíte přiléhavé šaty, které budou kopírovat linii vašeho těla či netradiční pouzdrový střih, vše je dovoleno. Pozor si dejte pouze na korzety, ve kterých by se váš pas mohl naprosto ztratit. A to by byla škoda!

 

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace