Jak si poradit s rozpraskanými rty

Rozpraskané rty trápí kdekoho! Tento rozšířený problém je však nejen nepříjemný a bolestivý, ale také i nevzhledný. Bohužel boj s popraskanými rty není snadný.

 

Balzámy na popraskané rty

Velmi často ženy po zjištění, že mají rozpraskané rty sáhnou po balzámu na rty s vidinou rychlé úlevy a brzkého uzdravení. Víte však, že balzámy na rty vám ve skutečnosti nejenže nepomohou, ale spíše vám uškodí? 

Proč tomu tak je? 

Valná většina běžně dostupných balzámů na rty totiž obsahuje minerální oleje původem z ropy. Tyto balzámy na první dojem sice působí mastně a skvěle hydratačně, ale v reálu je tomu jinak. Jelikož tyto přípravky mají velké molekuly, nedokáže je pokožka rtů absorbovat. Balzámy tak zůstanou na povrchu, ucpou póry a v konečném výsledku ještě víc podporují praskání rtů a ohrozují vás i zvýšeným rizikem vzniku zánětu. Dávejte si proto pozor, co si na pusu dáváte! 

 

Jádro pudla hledejte uvnitř sebe

Popraskané rty nesouvisí pouze s mrazem a větrem anebo s pobytem v přetopených místnostech, ale také i s vaším vnitřním prostředím. Rty totiž nepraskají pouze v zimě, ale i v létě, kdy se mohou spálit. Problému neprospívá ani olizování rtů, které provádíme mnohdy podvědomě, abychom se zbavili nepohodlí, docílíme však pravého opaku. 

Za popraskanými rty se může velmi často skrývat nesprávná životospráva, nedostatečný pitný režim, hypovitaminóza vitamínu B, horečka, nadměrná konzumace alkoholu, cukrovka, bakteriální infekce, kandidóza a jiné choroby, které se jinak navenek nemusí projevovat.

 

Jak na popraskané rty? 

Základem řešení potíží s rozpraskanými rty, je úprava vnitřního prostředí, pitného režimu, doplnění vitamínů atd. Rty místo balzámy ošetřujte včelím voskem, placentou, kakaovým máslem, medem, kalciovou mastí a oleji (jojobovým, mandlovým, konopným). Zaníceným rtům pak může pomoci esennciální rozmarýnový olej, mátový olej anebo aloe vera. 

 

 

Autor: Adriana Dosedělová

 

Diskuze

Zuzi
21.03.2020 10:35

Moc díky za tipy https://modnipomoc.cz


Zuzi
21.03.2020 10:35

Moc díky za tipy https://modnipomoc.cz


Zuzi
21.03.2020 10:44

Moc díky za tipy https://modnipomoc.cz

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace