9 rad pro péči o pleť v zimě

Vysušená kůže v zimě snadno praská, infikuje se, zapaluje se a dostává se do bludného kruhu vleklé léčby, z něhož je obtížné vyskočit. Jak tomu předejít? Co pro svou zimou sužovanou pleť udělat, abyste těmto nepříjemnostem předešly? Máme pro vás hned 10 rad, které vám mohou pomoci k tomu, aby vaše pleť i přes zimu byla zdravá a krásná. 

 

1. Abraze

Pro udržení krásné a zdravé pleti v zimním období je velmi vhodné užívat kosmetiku obsahující kyselinu salicylovou, která se vám postará nejen o odloučení již mrtvých buněk, ale také o zklidnění kůže, protože působí i protizánětlivě. 

 

2. V zimě nezapomínejte na péči o ruce

Jestli z rukou nechcete mít škrabky na brambory, neužívejte v tomto období (pokud nemusíte) dezinfekční mýdlo, raději sáhněte po mýdlu hydratačním. Po každém umytí si ruce důkladně osušte a ošetřete hydratačním mlékem.

        Svým vyprahlým a prokřehlým rukám pomůžete i tak, že si koupíte tenké bavlněné rukavičky a nějaké kvalitní hydratační krémy. Ty pak před spaním naneste ruce (tlustou vrstvu krému) a nasaďte si na ně rukavičky. Nechte působit přes noc a uvidíte, co to s vaší pokožkou udělá. Velmi vysušená a tvrdá kůže se obvykle velmi rychle vzpamatuje. 

 

3. Med

Skvělým přírodním hydratantem je rovněž med. V zimě si pomůžete jednoduchou maskou, kterou si vyrobíte z medu a cukru. Směs si napatlejte na pokožku a nechte ji působit alespoň 20 minut. Pak se budou dít divy. Med udržuje v kůži vlhkost a snižuje zánět, cukr pak zvyšuje její prokrvení (udržuje tak pokožku i v zimě v teple). 

 

4. Zázračná kyselina mléčná

Kyselinu mléčnou dnes naleznete v mnoha kosmetických přípravcích. Je tomu tak proto, že má zázračné účinky všude tam, kde se chcete zbavit šupinaté pleti (a je jedno, zda se jedná o nohy, ruce, tělo anebo obličej). Víte, že Kleopatra se v mléce dokonce koupala? Aby účinek byl co nejefektivnější, užívejte přípravky, které obsahují největší množství kyseliny mléčné. 

 

5. Oleje

Proti vysušení pokožky můžete užít i oleje, které si přidáte do koupele. K těm nejlepším olejům patří olivový, sezamový, slunečnicový nebo pupalkový. 

 

6. Peeling

Aby mohlo dojít k důkladné hydrataci, je důležité pleť alespoň jednou za čas očistit od mrtvých buněk. Pomoci vám může i pleťová maska anebo peelingový přípravek. Pleť pak omládne a rozjasní se. Doporučuji vám však, abyste tuto péči nevěnovali pouze svému obličeji, ale i svým zádům a hrudníku. 

 

7. Důležitá je i péče o nohy

Nezapomínejte na své nohy. Každý včer si pro ně udělejte čas! Nohy pěkně omyjte, obruste starou kůži, pemzou zbavte od mozolů, důkladně osušte a důkladně hydratujte. Pro péči o nohy jsou fajn mléka s kyselinou mléčnou a levandulovým olejem Pokud jsou vaše chodidla velmi vysušená, zkuste je ošetřit přípravky s obsahem kyseliny glykolové nebo ureou. I zde můžete vyzkoušet zábal, kdy si nohy důkladně nakrémujete, oblečete si bavlněné ponožky a necháte působit přes noc. V průběhu měsíce poznáte rozdíl.

 

8. Sprcha

Pokud chcete udržet svou pokožku v zimě dobře hydratratujte, sprchujte se krátce a končete vždy lehkým studeným střikem.

 

9. Dbejte i na to, co máte na sobě

Spěte pouze v kvalitních pyžamech a košilích vyrobených z přírodních materiálů.

 

 

Se správnou péčí se na jaře dočkáte krásné a zdravé pleti bez známek popraskání a šupinek. 

 

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace