Jak pečovat o vlasy v zimním období?

Je celkem jedno, jestli v zimě nosíte pokrývky hlavy, či nikoliv, bez zvláštní péče budou vaše vlasy na konci zimy vypadat katastrofálně. Co s tím? Je vůbec možné tomu předejít?

 

1. Advanced Haircare Total Repair 5 Restorative Dry Oil

Zimní počasí vlasy vysušuje, a to hlavně konečky, což se následně projevuje ztrátou lesku, cucháním, třepením vlasů a jejich lámáním. Výsledkem je pak ne zrovna moc pěkná houně. Pokud se tomu chcete vyhnout, zkuste speciální přípravek Advanced Haircare Total Repair 5 Restorative Dry oil. Jde o nejmodernější přípravek současné doby, která se zaměřuje na uzdravení poškozených vlasů, dodání vláhy, živin a ochranného filmu po celé délce, nejen na jeho konečcích.

 

2. Čepice

Myslely jste si, že nošením pokrývek hlavy si chráníte vlasy? Omyl! Pokrývky hlavy jsou skvělým prostředkem udržující teplo, které vás ochrání vás před nachlazením, ale vlasům v reálu příliš neprospívají. Časté nošení čepic a klobouků je spojeno se zvýšeným maštěním pokožky, svěděním, tvorbou lupů, krepatěním i výskytem nepříjemných statických efektů. Co s tím? Doporučuji užít přípravky na vlasy s obsahem olejů a keratinem. Pomoci vám může i čerstvě vymačkaný citrón, jehož šťávu vmasírujete do pokožky a po chvíli důkladně spláchnete.

 

3. Vlasové masky

Klasickým problémem pro zimní období je ztráta lesku, což způsobuje vysušení vlasů, a proto je zapotřebí jim dopřát důkladnou hydrataci v podobě různých masek. Vůbec tou nejlepší maskou je medová, kdy na vykartáčované vlasy nanesete med až ke kořínkům vlasů, zabalíte hlavu do koupací čepice nebo utěrky a necháte 30 minut působit. Po uplynulé době masku z vlasů důkladně smyjete vlažnou vodou. 

 

4. Mokré vlasy

Máte ve zvyku umýt si hlavu a běžet? Samo o sobě to není zrovna nejlepší a vůbec v zimě je tento nešvar nejhorší. Škodíte nejen vlasům, ale i hlavové pokožce. Vysloveně si koledujete o celou řadu zdravotních problémů. Dbejte proto na to, abyste si vlasy po umytí důkladně osušily.

 

5. Užívejte kondicionér

Jako poslední bod péče o vlasy v zimním období uvádím kondicionér. Mělo by jít o takový, jenž obsahuje oleje a který vám sedí (nedělá vaše vlasy pro změnu mastnými). Kondicionér je vzpruhou pro vaše vlasy, ochranou i zdrojem živin.

 

Nebojte se o péči i o přípravcích promluvit se svým kadeřníkem. Pomůže vám odbornou radou, poradí vám s výběrem přípravků a dozvědět se od ně můžete i to, kde máte problém anebo jaký typ vlasů máte. 

 

 

Autor: Adriana Dosedělová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace