Žhavé módní trendy zimy 2016 - střapce!

Střapce i v tuto zimu naleznete doslova všude, kam se podíváte, na oblečení i na doplňcích. Díky střapcům se stanete nepřehlédnutelné. Pozor, to však neznamená, že byste měly mít na sobě střapce od hlavy až po paty. 

 

Střapce a třásně

Nezaměňujte střapce s třásněmi! I když se může zdát, že se jedná o jedno a totéž, není tomu tak. Zjednodušeně řečeno, střapec je ta "sranda s bambulkou", která je ukončená sponou anebo jiným zdobným prvkem na provázku. Třásně pak tvoří spodní efektivní část střapce. Kombinace obojího je naprosto úžasná. 

 

Původ střapce

Střapce mají svůj původ v arabské kultuře, takže mají mnohdy orientální nádech, ale objevovaly se už v biblických časech, také i v době Starého Egypta, kdy je archeologové odhalily ve faraonských hrobkách. Později pak střapce zdobily velbloudí deky. Ještě ve středověku se střapce neobjevovaly na oblečení, ale na lustrech, polštářích, divanech, kočárech a na klíčích. S příchodem novověku střapce vstoupily do oděvního průmyslu a začaly se objevovat i na dámských střevících, slunčnících a kabelkách. 

 

Kde všude dnes mají hlavní slovo střapce

Střapce jsou tuto zimu hitem a vy je rozhodně musíte mít. I proč ne, jsou přece veselé, optimistické, hravé a nespoutané. Připomínají nám Indiány, Texas, kovbojský styl...Divoký západ.

        Pakliže si netroufáte obléct si oblečení se střapci, zkuste to s módními doplňky. Obzvlášť in jsou letos šály, šátky a plédy se střapci, kabelky a originální šperky. Musíme však říci, že střapce velmi efektivně působí na pleteninách, a to hlavně na svetrech, přehozech a plédech.

 

 

Střapce jsou však trendem, jenž překračuje všechny hranice a neobjevuje se proto pouze v detailech, ale zcela běžně se objevují i v běžných denních outfitech a ve večerních róbách. Střapce jdou dokonce tak daleko, že se objevují i ve streetové módě, kde je najdete na sukních, bundách, kabelkách a botách. Návrháři se tu skutečně vyřádili a tak se s nimi můžete střetnout v různých podobách (vyrobené i z různých materiálů).

 

 

Autor: Adriana Dosedělová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace