Žhavé zimní trendy roku 2015/2016 - krajka

Krajka by neměla chybět ve vašem šatníku. Prim má letos především černá krajka, ale kromě ní velmi důležité slovo má i krajka v pastelových odstínech, a pak ještě i bílá a krémová krajka.

 

Křehké kouzlo s názvem krajka

Krajka se v oděvním průmyslu objevila již v 16. století. Původně se vyráběla pouze ručně, a proto měla i ohromnou cenu, díky čemuž si ji mohli dovolit jen vyvolení (velmi movití).  Krajka se však nacházela pouze na šatech šlechticů, ale i na krojích. Ta nejkvalitnější krajka je vyrobena z bavlny a lnu (méně kvalitní pak ze syntetických materiálů).

 

I přes řadu uplynulých století je krajka (s krátkodobými přestávkami) ve středu pozornosti dodnes. V současné době jde o takový fenomén, že se jí věnuje celá řada módních návrhářů.  

 

Krajka v módě

Krajka je milovaná a vyhledávaná pro své jedinečné vlastnosti. Podle toho jakou krajku, jakým způsobem užijete, může být sexy, romantická, nostalgická, svůdná i tajuplná. I proto se krajka stále objevuje v moderních městských stylech i v outfitech inspirovaných první republikou nebo padesátými léty minulého století. Ať už se však krajka objeví kdekoliv, jedno má společné, nikdy neujde bez povšimnutí. 

 

Peek-a-boo

Vůbec tím nejžhavějším trendem této zimní sezóny je tzv. retro krajka vyvedená ve stylu peek-a-boo. Cože je to za krajku? Jde o luxusní krajku, pod níž prosvítá kůže a krásná ženská silueta. Velmi efektivně a sexy vypadá všude tam, kde dráždivě a pouze lehce poodhaluje záda, dekolt anebo kolena. Nutno však upozornit, že u tohoto trendu zůstávají intimní místa skryta. Tento typ krajky velmi výrazně ovlivní příchozí plesovou sezónu a objeví se na velkém počtu večerních rób, společenských šatech i formálních oděvech. Pozor, spolu s touto krajkou se totiž do módy navrací i móda spodniček, tílek a kalhot do pasu, bez nichž se tato krajka doslova neobejde. 

 

Jak nosit krajku

Krajka je úžasná a když to vezmete napříč dějinami, zjistíte, že i nesmrtelná. Mnoho žen se jí však bojí, protože ji neumí kombinovat. Není to škoda? Nebojte se krajky, klidně ji můžete mixovat s kontrasty. Krajka si skvěle rozumí i s džíny, koženou bundou a dokonce i se zcela běžnou streetovou mikinou. 

 

 

Autor: Adriana Dosedělová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace