5 rad, jak na chloupky v obličeji

Chloupky na obličeji představují u žen celkem prekérní problém. Jsou předzvěstí různých hormonálních poruch, i jednoduše toho, že jste bruneta. Bohužel, jde o nepříjemnost, která ženy na celém světě uvádí do rozpaků, stydí se za ni a je příčinou jejich menšího sebevědomí. Víte o tom své a ptáte se, zda jde s chloupky v obličeji něco udělat? Za desítky let toho ženy vymyslely a vyzkoušely opravdu mnoho. Vyzkoušejte samy to nejlepší, co je v současné době dostupné.

 

1. Orientální depilace 

V dřívější době se ženy nežádoucích chloupků v obličeji zbavovaly s pomocí smůly, kterou nahřály, nanesly na problematickou partii, pořádně přimáčkly a strhly. Jde o metodu velmi podobnou depilačnímu vosku. Od těchto metod však v posledních letech ženy postupně upouští. Co si budeme povídat, je to poměrně bolestivé a metodu je nutné poměrně často opakovat. Faktem ale je, že při pravidelné depilaci dochází k postupnému ubývání chloupků, které navíc ještě slábnou až nakonec zcela zmizí. 

 

2. Holení a trhání pinzetou

K dalším zcela běžně praktizovaným metodám, jež ženy zbavují nežádoucího ochlupení v obličeji je holení a trhání chloupků pinzetou. Ani jedno vám příliš nedoporučuji. Trhání pinzetou je totiž velmi bolavá zálěžitost, na kterou navíc potřebujete dostatek času a proceduru je nutné často opakovat. Trhání chloupků pinzetou růst chloupků v obličeji navíc jejich růst podporuje, než naopak. Podobně je tomu i s holením. Pro domácí zbavování se chloupků vám proto doporučuji použít spíše depilační krém. Jenomže i ten má své mouchy. Krém totiž neničí chloupky do hloubky, ale pouze u jeho povrchu, díky čemuž opět po chvíli dorostou. 

 

3. Laser

Znáte tyto metody a připadají vám neefektivní? Co kdybyste tedy místo sebetrýznění zkusily něco účinějšího a ne tak trýznivého? Dnes už máte na výběr. Vůbec k těm nejlepším současným metodám, které vás dokáží zbavit chloupků na obličeji je laser. Pouze 8 sezení vám postačí, abyste se nežádoucích chloupků zbavily jednou pro vždy. Jde vskutku o velmi účinnou metodu, která však nepatří k těm nejlevnějším. 

 

4. IPL

Další velmi efektivní metodou, která vám dokáže zbavit chloupků IPL, který funguje obdobně jako laser. Metoda je méně bolestivá než laser, ale celková kúra probíhá poměrně na dlouhé lokte. V konečném výsledku je zde navíc možnost, že se chloupky vrátí opět, nutno však dodat, že v mnohem jemnější a světlé podobě. I tato metoda je drahá. Jedno sezení stojí od 1 000 korun do 2 000 korun.

 

5. Elektrolýza

Poslední, velmi efektivní metodou, je eltrolýza, která spočívá v tom, že s pomocí speciální jehly přestane chloupek dostávat kyslík a krev. Výsledek se objeví po několika sezeních (asi 10) a chloupků se tímto způsobem zbavíte jednou pro vždy. 

 

Co je ale nejlepší přímo pro Vás musíte vyzkouše sama. Buďte hlavně opatrná, pokud máte citlivou pleť a pamatujte, že nic se nemá přehánět :-).

 

 

Autor: Adriana Dosedělová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace