Tajemství zkratek na kosmetice

Někdy mám dojem, že už při nákupech je nutno mít za sebou minimálně vyšší dívčí, protože na nás výrobci uchystali celou řadou zkoušek. Po náročném přeluštění titěrných písmenek o chemickém složení výrobku, na přední stranu obalu narazíte na další test v podobě záplavy rozličných zkratek. Vyznáte se v nich? Víte, co znamenají? Věřím, že pro ty, kdo se v kosmetických trendech zrovna nevyžívá, jde mnohdy o nadlidský výkon. Nyní Vám odhalíme tajemství zkratek na kosmetice.

 

 

UV-A, UV-B a SPF

K těm nejznámějším zkratkám patří bezesporu UV-A, UV-B a SPF. Tyto zkratky v současnosti nenaleznete pouze na obalech opalovacích krémů, mlék a olejů, ale také i na pleťových krémech, lescích na rty, rtěnkách, make-upech apod. Zkratka SPF v sobě skrývá Sun Protection Factor, čili, kolikrát déle můžete na sluníčku díky tomuto kosmetickému přípravku zůstat. UV-A a UV-B pak představují složky ultrafialového slunečního záření. 

 

 

 

AA

AA, BB, CC, DD, EE, -Každá zkratka krému nám chce říci, že je něčím více extra než všechny ostatní. AA znamená Anti-Aging, čili proti předčasnému stárnutí pleti. Přípravky s touto zkratkou jsou ideální pro ženy ve středním věku, které potřebují vypnout pleť, vyhladit vrásky, hydratovat, zvláčnit a zlikvidovat pigmentové skvrny. 

 

 

BB

Velmi záhy za dvěma "áčky" přišly dvě "béčka-BB, čili Beauty Balm představují přípravky pro okamžitou krásu. Jsou to krémy na pleť, jež nejen vyživují, ale i hydratují a kromě toho mají také tónovací účinky, zmatňují pleť, urychlují líčení a sjednocují obličej v jeden kompaktní celek. Je to takový zázračný přípravek vše v jednom. Tyto krémy vyvinula již v padesátých letech minulého století Christine Schrammek z Německa.

 

CC

CC je krém nového pokolení. Mají za úkol korigovat hlavně barvu pleti, což označuje celý význam zkráceného CC, Colour-correcting. Krémy slibují lepší krytí než BB, ale to není vše, tyto krémy jsou dokonce i o něco lehčí a nadýchanější než BB krémy. Při nákupu si však dávejte pozor, co daný přípravek nabízí, protože různé značky nabízí krémy s různými schopnostmi.

 

 

 

DD

Ještě novější řadou ve světě kosmetiky jsou přípravky označené zkratkou DD, což znamená Dynamic Do-All. Krémy s touto zkratkou jsou určeny pro komplexní denní péči a jedná se ve své podstatě o kombinaci BB a CC krémů. 

 

 

Záplava zkratek světu kosmetiky zjevně nestačila, a proto se na trhu objevily přípravky s novou zkratkou, EE.  EE = Extra Exfloating, čili krém, jenž pleť nejen zkrášlí, ale dokáže ji i čistit. Ano, je to další level zkratek na regále.

 

 

Autor: Adriana Dosedělová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace