Co dělat s kuperózou?

Kuperóza je odborné označení pro růžové popraskané žilky v obličeji. Jde o poměrně častý problém, který nejprve nevypadá nikterak nápadně, avšak pokud s tím nezačnete hned něco dělat, rozvine se do poměrně nevzhledné fáze. S tou už toho bohužel příliš mnoho nevedete. 

Nepříjemné červené žilky se objevují na pokožce obličeje bez rozdílu na pohlaví i věk. Pavoučí sítě vznikají důsledkem snížení kvality elastických vláken žilní stěny, které postupně ztrácí pružnost. Žilky zůstanou rozšířené a jsou vidět. Kuperóza postihuje ve větším procentu ženy než muže. Co však s tím a kde se tyhle ošklivé žilky vlastně berou? 

 

Příčiny vzniku

Velký vliv na vznik nevzhledných pavoučích sítí má hlavně genetická predispozice a vzrůstající věk. Dále pak její zrod podporuje i hormonální disbalance (těhotenství, menopauza), suchá a namáhaná pleť, která způsobuje v obličeji nepřiměřené prokrvení a mikrosraženiny. Stav může negativně ovlivnit také opalování, žilní nedostatečnost, časté pití kávy a konzumace kořeněných jídel, pití alkoholu a pobývání v přehřátých místnostech. 

 

Co dělat s kuperózou? 

Když už se jednou kupróza objeví, jen těžko se jí zbavíte. Není to však zcela bezndějné, nějaké možnosti přeci jen existují. Obvykle se však jedná o maskovací a zmírňující metody. K zamaskování můžete užít speciální kosmetické přípravky na kuperózu, které zarudnutí nejen maskují, ale i snižují. Nutné však je, abyste o svou nemocnou pleť pečovali pečlivě každý den. Jde např. o kompaktní krém, jenž e lehce tónovaný do zelena, čímž velmi dobř zakryje zarudnutí. Na pleť se nejprve nanáší tento krém a následně pak ještě i speciální make-up, který na obličeji vydrží ještě mnohem déle. 

 

 • Biostimulační laser

Kromě speciální kosmetiky vám s kuperózou může pomoci i biostimulační laser, jenž v současnosti naleznete u některých kožních lékařů. 

 

 • Elektrická jehla

Užití elektrické jehly je jednou z možností, která vám může pomoci od nepříjemných a nevzhledných žilek. Negativem elektrické jehly je však bolestivost a nutnost jej opakovat. 

 

 • Úprava životosprávy

Pakliže vás trápí kuperóza, doporučujeme jíst pestrou a vyváženou stravu bohatou na potraviny, které podporují obnovu žilních stěn. Stav následně můžete podpořit léky Aescin, Diosmin a Hesperidin (Detralox a Daflon). Z běžně dostupných zdrojů vám doporučujeme vyzkoušet borovici přímořskou, resveratrol, olej z hroznových jader, aloe vera a koenzym Q10.

 

Čeho se vyvarovat? 

Pokud nechcete, aby se váš stav zhoršil, vyvarujte se pobytu na přímém sluníčku, solária, alkoholu, kouření, častých dotyků tváře a přehnaného čištění. Dále se vyhýbejte stresu, prudkým změnám teploty, sauně, popíjení příliš horkých nápojů a konzumace kořeněných jídel. 

 

 

Autor: Adriana Dosedělová

 

Diskuze

Kristýna
17.06.2018 14:07

Když jsem tu narazila na tento článek, tak mně pomohlo CPL ošetření, po kterém se mi pleť dala hezky dohromady, plus jsem teda ještě po konzultaci a lékařem užívala přípravky na tento problém určený. Za sebe můžu doporučit toto centrum, kde se přímo tomuto věnují www.amarylliscentrum.cz/zakroky-a-technologie/problematicke-oblasti-vase-potize/tvar-krk-dekolt/rozsirene-cevky-ruzovka-kuperoza


Jana
23.06.2018 11:48

Hele a kolik je potřeba podstoupit ošetření ? Dívala jsem se, že na to že jde o Prahu, tak mají rozumné ceny. Asi se u nich čeká dlouho na termín .. co ? :(


Kristýna
29.06.2018 12:29

To je hrozně individuální Jani, protože každý má pleť jinou, tudíž je lepší jít prvně na konzultaci, kde se všechno dozvíš. Jinak na termín jsem čekala 14 dní, což se dá :)


Jana
22.07.2018 17:29

Tak to je dobře, že dělají i konzultace, protože bych se o tom ráda dozvěděla víc a hlavně jestli je tady to ošetření pro mě vůbec vhodné.


Gabča
23.07.2018 10:11

Ráda bych se připojila do diskuze a zeptala se jestli je třeba víc tipů ošetření na kuperózu ?


Kristýna
25.07.2019 12:43

Ošetření dělají Gabčo víc .. jestli si na žádném ošetření ještě nebyla, tak ti tady nechám odkaz, kde najdeš víc druhů ošetření www.amarylliscentrum.cz/zakroky-a-technologie/problematicke-oblasti-vase-potize/tvar-krk-dekolt/rozsirene-cevky-ruzovka-kuperoza

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace