DIOR bude mít 70!

DIOR bezesporu patří k nejvýznamnějším světovým značkám, které se významně podepsaly na vývoji světové módy, parfémů a dekorativní kosmetiky. Možná i proto také patří k těm nejdražším. Jejich rtěnka se třeba rovná hotovému pokladu, který by ve svém vlastnictví chtěla mít celá řada žen po celém světě. 

 

Rok 2016 je pro DIOR význačným, protože letos slaví své 70. výročí od svého založení. 

 

O značce DIOR

Zakladatelem značky je Christian Dior, který se narodil v roce 1905 ve francouzském Granville v Normandii. Už od svých 5 let však žil v Paříži, kde studoval umění, hudbu, divadlo a navrhování divadelních kostýmů. Na přání svých rodičů šel Christian Dior studovat politické vědy, ale nebylo to pro něj to pravé ořechové. Již tehdy snil o návrhářství, a tak nakonec studia i opustil. S podporou svého otce si nejprve otevřel galerii, kde vystavoval kupříkladu Picassa a Dálího. Dařilo se mu do té doby, než přišla hospodářská krize a srazila jeho i celou rodinu na kolena. V té době přišel doslova o všechno, včetně svého otce, který umřel. Nicméně, byly to právě tyto těžké chvíle, které jej vrátily k jeho velkému snu - navrhování šatů. Zpočátku své modely prodával různým salonům. Později s některými salony navázal i trvalejší spolupráci, ale svůj vlastní módní dům si otevřel až rok po válce, v roce 1946. Bohužel se z něj příliš dlouho netěšil. Christian Dior zemřel na vrcholu své slávy v roce 1957. 

 

Co bylo s DIOREM dál? 

Po smrti Christiana diora značku přebírá Yves Saint Laurent, aby ji rychle předal bývalému společníkovi zakladatele, Marcovi Bohanovi. Ten společnost úspěšně vedl až do roku 1989, kdy se firmy ujal italský návrhář Gianfranco Ferré. O 7 let později pak John Galliano. Bohužel ten jméno značky nakonec značně pochroumal, protože se veřejně vyznával ze své náklonnosti k Hitlerovi a aby to nebylo málo, proslul svými antisemitistickými postoji a výroky. Byl to ohromný skandál, který také zapříčinil, že návrhář velmi rychle upadl v nemilost, byl odňat z vedení společnosti a velmi rychle upadl v zapomnění. Dnes DIOR vede Raf Simons. 

 

Charakteristika značky DIOR

Móda značky DIOR se vyznačuje stylovým a velice elegantním oblečením, jež má smyslnou siluetu, štíhlý pas, odhalená kolena a hluboký dekolt. Součástí jejich kolekcí jsou také zvonové sukně, krátké kabátky a klobouky. Jejich večerní róby se vyznačují tím, že ve skutečnosti pro nositelku nejsou až tak úchvatné, protože jsou ušity až z 30 kilogramů látky. 

 

DIOR přestal být konzervativní, jeho tváří se stala Rihanna

Luxusní módní dům se rozhodl vystoupit ze svého stínu a vůbec poprvé v jejich hlubokých dějinách se tváří značky DIOR stala černoška, a aby toho nebylo málo, velice spoře oděná. Tváří kampaně, jež měla světu ukázat, že DIOR hodlá učinit ten největší průlom od počátku svého vzniku, se stala proslulá kráska Rihanna, která DIOR dělá ještě úžasnější a sexy. 

 

 

Autor: Adriana Dosedělová

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace