Dostaňte ruce zpět do kondice!

Pravidelné domácí zábaly dostanou vaše ruce i nehty opět do kondice. Zvláště, pokud je pokožka suchá, podrážděná nebo vrásčitá. I když jsou vaše ruce krásné, tak jsou pravidelné zábaly vhodné jako prevence. Naše zábaly si můžete udělat samy doma skoro zadarmo!

 

 

Co budete potřebovat?

 • chvíli času pro sebe (je to jasné, ale zajištěte si čas, ať vás nic a nikdo nevyrušuje). Připravte si příjemné místo na pohovce (deku, oblíbený časopis nebo knihu, film) a vypněte mobilní telefon,
 • teplý froté ručník, který nahřejete na topení
 • gumové rukavice nebo igelitové pytlíky (rukavice jsou pro manipulaci lepší)

 

Postup

 1. proveďte peeling rukou, ruce důkladně umyjte a vysušte,
 2. naneste v silné vrstvě zábal na ruce i nehty, od shora až po zápěstí a navlékněte rukavice,
 3. zábal nechejte působit alespoň 20-25 minut,
 4. nakonec zábal smyjte, umyjte si ruce (pozor - ne vysušujícím mýdlem, nejlépe jen vodou), vysušte je ručníkem a naneste oblíbený krém.

 

 

3 zábaly, které dostanou vaše ruce zpět do formy!

1. Bambucké máslo s jojobovým olejem

Bambucké máslo (postačí větší dávka na krémování rukou) smícháte s troškou (3 lžičky) jojobového oleje. Tento zábal je velice jednoduchý, ale která vás zná účinky bambuckého másla, bude jásat! Perfektně zjemní pokožku, napne ji a vyhladí vrásky. Jojobový olej navrátí pokožce ztracenou vláhu a dodá jí potřebné látky.

 

 

 

2. Parafínový zábal

Jedná se o základní zábal, který je velmi oblíbený v lázeňské péči. Parafín je speciální vosk obohacený o vitamín E. Získává se z ropy. Vhodné je zakoupit jej hotový, který doma při teplotě okolo 50-55ti stupňů rozpustíte ve vodní lázni. Má léčebné účinky, prohřívá kůži a zbavuje pleť vrásek (můžete jej použít i na jiné části těla - na obličej, krk nebo na klouby či ztvrdlá místa, například na loktech).

 

 

 

3. Mandlový s hřebíčkem

Zábal připravíte z 1/2 misky mandlového oleje (seženete ho v lékárně), do kterého přidáte vždy 2 kapky těchto éterických (aroma) olejů: hřebíček, citron a podle libosti ylang-ylang nebo pačuli. Směs pořádně promíchejte. Tento zábal má úžasné relaxační schopnosti, příjemně ruce prohřeje a prokrví, dodá potřebné vitamíny a vláhu. Spraví poničenou nehtovou kůžičku. A jedno plus navíc - aromatické látky vás zbaví stresu.

 

 

Věříme, že některý z těchto tří zábalů na ruce vyzkoušíte a že vám tato pohodlná péče o ruce bude příjemná! :-)  

 

 

Autor: Klára Valová

 

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace