Jak působí barva oblečení na ostatní?

Barvy - já je prostě miluji. Jsou všude okolo nás - v přírodě, na rozmanitých předmětech a především na oblečení! Je jich tolik, že máme skutečně z čeho vybírat. Barva oděvu o nás prozradí více, než bychom mnohdy chtěli nebo než vůbec tušíme!

        Proto nakupujte s rozmyslem - nejen podle střihu a podle velikosti oblečení, ale v první řadě podle barvy a zda se tato barva hodí k ostatním kouskům, které máte v šatníku nebo si je hodláte pořídit - obuv, kabelka, atd..

        Alespoň jednou zkoušejte v obchodě oděvy jeden za druhým a tentokrát přemýšlejte především o zvolených barvách. Jak se s touto barvou cítíte? Rozsvítila vás nebo si připadáte v obličeji smutná a unavená? Hodí se k vám a k vašim každodenním příležitostem? (Jste sportovní nebo konvenční typ? Kam chodíte?). Zvolená barva by měla podtrhnout to, co je na vás krásné. Měla byste si připadat jako žena s velkým Ž.

 

Bílá a pastelové barvy

Bílá barva působí čistým dojmem. Jistě jste si všimli, že je to často používaná barva v lékařství. A nevěsta by také podle tradice měla být oblečená celá v bílém. Pokud patří bílá k vaším oblíbeným barvám, tak jen pozor na její "sepraný vzhled" po určité době. Bílá je perfektní barvou opět na pohovor, ale ne jako základní, nýbrž pod oblek - jako barva blůzky nebo košile. Stejně tak se pro tuto příležitost hodí pastelové barvy (světle růžová, světle modrá, zelenkavá, fialková, meruňková), které jsou z větší části "smíchané s bílou", takže nepůsobí výrazně a výstředně.

 

Námořnická modř, šedá, černá, antracitová

Tyto barvy působí solidním a spolehlivým dojmem. Ano - jsou trochu konzervativní. Nicméně se hodí jako základní barvy na přijímací pohovor (tedy pro kalhotový kostým nebo oblek se sukní). Zvláště námořnická modř je v tomto směru téměř neoblomná - všimněte si, že je většina uniforem v této barvě! U ostatních barev jen pozor na jejich množství - například celí v černém můžete působit poněkud zasmušile nebo dokonce smutně až nepřístupně.

 

Světle žlutá

Asi namítnete, že patří k pastelovým barvám. A máte pravdu, ale pro nás má své zvláštní místo. Je to barva, která usnadňuje komunikaci. Noste ji, pokud pracujete v bance nebo s lidmi, máte důležitou prezentaci nebo se chystáte jít na párty s přáteli. Ostatním se s vámi bude lépe mluvit.

 

Červená

Většina žen asi ví, že červená je barva smyslnosti. A je to tak. Pokud si vezmete na rande červené tričko, šaty nebo košili či svetřík, jste velmi sexy pro opačné pohlaví. Červená vám také dodá energii, a to proto, že je to barva ohně. Totéž s vámi provede oranžová - je to životabudič, ale ta už nepatří k tak oblíbeným barvám na párty nebo na schůzku s opačným pohlavím.

Pozor: červená je zcela nevhodnou barvou na přijímací pohovor, prezentaci a jednání se zákazníkem - můžete v ní totiž působit agresivním dojmem.

 

Béžová, čokoládově hnědá, rezavá a zelená

Čokoládově hnědá barva se hodí na přijímací pohovor - patří také k výše uvedeným základním barvám, které jsme uvedli výše. O ostatních barvách to ale už tak neplatí. Béžová působí solidně (například ve formě doplňků: kabelka, atd.), ale ve větším množství působí přírodním dojmem. Je to barva vhodná do přírody, stejně tak jsou na tom barvy zelená s rezavou.

 

Růžová

Ve světlé barvě patří k pastelovým barvám. Velmi dobře působí s antracitovou barvou. Pokud si ji obléknete ve větším množství, tak ale v tomto barevném odstínu můžete působit dětinsky, až naivně. Zejména pokud patříte k velmi mladé nebo starší generaci ("Pravá blondýna" či Bridget z Deníku Bridget Jonesové). Nicméně tato barva působí velmi žensky a ve vhodné barevné kombinaci je velmi sexy.

 

Fialová

Je stále velmi oblíbenou barvou. Temně fialová je velmi pěkná a působí oduševnělým dojmem (někdy se hovoří o barvě čarodějek), které mají svá tajemství. Je velmi zajímavá, ale pokud jste oblečení celí ve fialové, můžete působit trošku psychicky labilně. (Pozor na tuto skutečnost - zvláště muži by se neměli oblékat do fialového kostýmu na pohovor, důležité jednání nebo na schůzku s ženou!). U žen jsou velmi pěkné například fialové šaty, ale pokud je žena oblečena i v jiných barvách (například antracitový kožich či kabát). Je také velmi oblíbenou barvou pro doplňky a fialková působí pěkně, jemně a žensky, zvláště v létě (na zahradní párty, setkání s přáteli, atd.). Stejně jako u ostatních pastelových barevných odstínů budete s touto barvou snadno komunikovat (a vaše okolí s vámi) a budete se cítit svěží.

 

Zlatá a stříbrná

Jsou to barvy oblíbených kovů. Na okolí působí výstředně, ale pěkně se lesknou, takže jsou vhodné zejména na večerní taneční párty nebo večírek. Mladší lidé v těchto barvách mohou působit starším dojmem - doporučují se tedy pro slečny, které vypadají stále jako děti (například slečna nad 20 let). Starší osoby v těchto barvách mohou naopak působit trošku mladším dojmem.

 

 

Pokud jste si nevybrali nebo je vaše oblíbená barva převážně jedním barevným odstínem, zapřemýšlejte, proč tomu tak je. Pro případnou změnu můžete navštívit dobrého vizážistu nebo poradce čínského umění Feng-Shui, který vám vysvětlí, které barvy vás podle propočtu a vašeho data podporují a které nikoli. Pokud si vybíráte oblečení v nenápadných barvách, můžete ho oživit vhodnými barevnými doplňky (šperky, kabelkou). Barva obuvi by měla být spíše střídmá, pokud se nejedná o sportovní obuv.

 

Až si vyberete barvy, které vám vyhovují, a budete je pravidelně měnit, bude se měnit i vaše nálada. Sledujte to a své pocity si zapište. Také si nezapomeňte uvědomit jednotlivé momenty vašeho života: někdo se po vás v daném oblečení a barevné kombinaci otočil, někdo se k vám choval hezky, někdo byl na vás agresivní. Třeba najdete spojitost mezi barvou, kterou jste zvolili a reakcí vašeho okolí!

 

 

Autor: Klára Valová

 

 

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace