Padání vlasů

Nepříjemné podzimní počasí působí na psychiku člověka a způsobuje mnohým z nás nejeden problém. S horší náladou a podzimní depresí může také souviset padání vlasů.

 

 

Padání vlasů je přirozené

Na lidské hlavě roste asi 100 000 vlasů a každý den jich cca 60 vypadne. Padání vlasů je tedy běžné, a čím delší vlasy jsou, tím děsivěji ty vypadnuté působí. Pokud se ale i tak domníváte, že Vám padají vlasy více, než je běžné, zamyslete se nad některou z možných příčin.

 

 

 

Příčiny vypadávání

Kvalitu vlasů a tedy i jejich vypadávání ovlivňuje strava. Zaměřte se na řádné doplňování vitamínů i minerálů, na dostatek tekutin a také olejů. Je dobré začít do jídla přidávat olivový olej, který má na vlasy velmi pozitivní vliv.

   Padání může být také způsobeno hormonálními změnami, třeba těhotenstvím nebo užíváním hormonální antikoncepce. V druhém případě není nic snazšího, než změnit druh antikoncepce. Mezi hormonální příčiny vypadávání vlasů může patřit též porucha štítné žlázy, která je poměrně běžná.

   Příčinou může být také cukrovka nebo náhlá změna váhy a životního stylu. A to i v případě, že se životní styl změní k lepšímu. Tělo se tímto způsobem vyrovnává s šokem, ale tyto změny by měly být dočasné a vypadávání by nemělo být dlouhodobé.

   U někoho vypadávání podporuje též nošení čepic, helem a silně stažených vlasů, například v drdolu. Též vlasy stažené sponami nebo čelenkami trpí, a pokud jsou oslabené, mohou těmito vlivy více vypadávat.

   Krátkodobé vypadávání mohou též způsobit léky nebo stres.

 

 

Jak vypadávání řešit

Zásadní pro zastavení vypadávání vlasů je zjistit a odstranit příčinu problému. Pokud nejste ve stresu, zvažte, od kdy Vám vlasy padají a co se změnilo. Zda užíváte nějaké nové léky a podobně. Když bude třeba, nechte se vyšetřit lékařem, který vyloučí zdravotní příčiny.

   Dobré je také doplňovat potřebné vitamíny a lze vyzkoušet i babské rady. Například masáž pokožky hlavy olivovým olejem pomáhá. Vedlejším efektem jsou po určitou dobu mastnější vlasy, ale pravidelné vtírání olivového oleje pomáhá hydratovat pokožku hlavy a může napomoci zastavit padání.

   Pozitivní účinky na kvalitu vlasů má též kofein. Lze jej aplikovat obsažený ve speciálních vlasových přípravcích, nebo můžete černou kávou masírovat pokožku hlavy. Dobré zábaly na vlasy jsou též z vajec, mléka a mléčných výrobků a medu. Složky lze různě kombinovat a vyrobit si tak domácí masku požadované hustoty. Mezi nevýhody domácích přípravků patří jejich horší vymývání z vlasů.

 

 

Vždy zvažte všechny možné příčiny a také, zda je vypadávání vlasů ještě v míře, nebo už jich vypadává příliš. Lidé s dlouhými vlasy mohou mít spíše dojem, že jim vlasů padá příliš. Dlouhé vlasy se často zachycují na povlečení, oblečení a jsou také více vidět. Proto je třeba důkladně zvážit, zda je vypadávání v běžné míře, či nikoliv.

 

 

Autor: Baruš Hloušková

Diskuze

Článek zatím nemá žádné komentáře...

Přidat komentář

Do katalogu

Hodnocení uživatelů

Ohodnoťte nás i Vy
Ohodnoťte nás
 • Dana Dostálová

  Dobrý den. Objednala jsem se k jedné z vašich kosmetiček. Šikovná s příjemným a taktním vystupováním. Paní kosmetička se ke mně vracela a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Příznivá cena za kvalitně odvedenou práci. Děkuji za pomoc.

 • Tomáš Markus

  Oceňuji rychlé zaslání kontaktu na e-mail, pecka. Dík

 • Linda Gerešová

  Objednala jsem se k manikérce, která je na vašich stránkách. Dorazila jsem do krásného salonu, kde mi byl detailně vysvětlen postup a velké plus za odborné rady jak na jemné a lámavé nehty. Určitě jsme se neviděly naposledy.

 • Martina Vondráčková

  Sehnala jsem si u Vás rychle kontakt na kosmetičku. Děkuji.

 • Zuzana Dytrychová

  Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to dojíždění za zákazníkem domů. Moje maminka už má už věk a docházení za kadeřnicí jí dělalo potíže. U vás jsem našla číslo na kadeřnici, které přijela za maminkou domu. Velmi dobrá domluva, vyšla nám maximálně vstříc. Už jsem se zmínila známým o této službě, taky jí plánují využít pro maminky :-)

 • Lenka Sosíková

  Našla jsem si stylistku, slečnu na pomoc a vše proběhlo bez problému, profesionální jednání. Takové pracovité lidi mohu jen chválit a doporučit dále.

 • Eva Víčková

  Veliká spokojenost s provedenými kosmetickými zákroky. Paní kosmetička od Vás je milá, vstřícná a velice šikovná. Jsem moc ráda, že jsem našla takového odborníka.

 • Blanka Černá

  Pohodlně jsem si vybrala pomoc s oblečením do velmi milé a šikovné slečny. Už je i ohodnocena ;-)

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace